Połączenie 8600GT Palit Sonic+ z TV

Witam! Zdążyłem już przeczytać, że nie warto korzystać z TV-OUT w tej karcie. W takim razie czy jedyną możliwością połączenia TV z komputerem jest kabel DVI/3xcinch (np ten)? Nie udało znaleźć mi się kabla DVI/EURO, bo takie też chyba są.

Jeżeli w tv masz wejście RGB to ten kabelek będzie ok.

W tej chwili kablem cinch mam podłączone DVD, więc na pewno kabel będzie ok. :slight_smile:

W dniu 28.05.2008 , o godzinie 20:05 został dopisany post przez zgredzio

Teraz pojawił się problem, bo na telewizorze są tylko pasy, chociaż widać jakies zmiany, jeśli włączę np. przeglądarkę. Użyłem kreatora TV i żadne ustawienie nie pasuje. Po odłączeniu monitora też nic.

ja swojego sonica jutro podłącze pod tv-outa i zobacze co się będzie działo :lol:

Ja się zorientowałem, że moje przeświadczenie o posiadaniu wejśc RGB jest złudne, bo mam tylko 2 wejścia RCA audio/video :stuck_out_tongue: . Będę musiał chyba dokupic przejściówkę. #-o

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 0:11 został dopisany post przez zgredzio

Oby trafił Ci sie dobry egzemplarz, bo takie są podobno. Ja ze swoją nie próbowałem.

Te 3 chinche to nie rgb tylko component. Przetworzenie sygnału RGB z VGA, na 3 chinch’e wymaga konwertera (zwykle karty graficzne oferują format s-video i właśnie component).

A z 8600gt bezpośrednio znam jedną osobę i po podłączeniu tv-out’a przez dzień wszystko działało, a potem karta umarła na dobre.

Pamiętaj tylko, że karta może ulec uszkodzeniu. Niestety nVidia dała ciała i większość egzemplarzy GeForce’ów z serii 8600 po podłączeniu do TV ulega uszkodzeniu - artefakty, czasem całkowity brak obrazu na monitorze. Dlatego jeżeli chcesz tylko tak z nudów sprawdzić sobie TV-out, a później go odłączyć od TV to lepiej nie ryzykować.

Egzemplarze serii 8600 nie posiadające tej wady występują bardzo rzadko :). Dotychczas spotkałem jeden, który po podłączeniu do TV nadal działa.

Z tymi kabelkami to różnie bywa. TUTAJ masz jakiś konwerter VGA->TV, niestety cena dość spora. Do tego konieczne będzie użycie przejściówki DVI->D-SUB i kabla VGA. Myślę, że bardziej opłacalna będzie wymiana karty na 8800 ;), przynajmniej będziesz miał pewność, że wszystko będzie działać.

myśle że do filmów starczy poprostu HD3650

jak do filmów to dobry wybór

Myślałem o zakupieniu takiej przejściówki.

chyba dobra a jak zła to i tak dużo nie stracisz :stuck_out_tongue:

Podłączyłem swojego sonica do tv i po 20 minutach działa jeszcze. Uszkodzenie objawia się od razu, czy po jakimś czasie?

P.S. Wiem dlaczego się nie spalił. Podłączyłem go na s-video-euro tak podobno nie padają. Dopiero jak się podłączy na chincha wtedy umierają.

A przez HDMI też pali grafę ?

Karta może paść po podłączeniu przez cinc tylko i wyłącznie z jednego powodu jak się próbuje podłączyć podczas działania kompa ! Mnie w ten sposób padły dwie karty gf 8600 asusa . Wiąże się to z tym , że między kompem a telewizorem są różnice potencjałów ! Teraz od jakiś 6 miesięcy jest wszystko ok. :smiley:

W takim wypadku każda kartka będzie działać, jeśli podłączy się ją przy wyłączoneym kompie? Zacząłem zastanawiać, czy tak nie zrobić. Może karta działa Ci dlatego, że masz po prostu dobry egzemparz?

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 18:50 został dopisany post przez zgredzio

Zaryzykowałem i wszystko jest ok. :slight_smile: