Połączenie ASMAX AR1004g i NETIA SPOT

Witam! Tak jak w tytule mam dwa routery: ASMAX AR1004g oraz NETIA SPOT. Chcę podłączyć oba urządzenia kablem ethernetowym. Internet jest wpięty do asmax’a, z niego z wejścia LAN puszczony jest kabel do wejścia WAN w spocie. Wszystko powinno niby grać, ale przy próbie połączenia ze spota pokazuje, że kable są źle podłączone chociaż mam to zrobione zgodnie z instrukcją… any ideas? :c

Hej,

Pierwsze i najważniejsze - co tak naprawdę chcesz osiągnąć przez połączenie urządzeń?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Routery są ustawione na różnych piętrach i mają na celu rozsyłanie wifi na cały dom.

Hej,

W takim układzie do netia spotu kabel wepnij po portu LAN, wyłącz w nim serwer DHCP i włącz WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

a to dhcp mam wyłączyć dla wifi czy sieci lan? czy może dla obu? bo coś i tak mi nie działa… nie mam połączenia z internetem :confused:

Hej,

DHCP jest wspólne zarówno dla połączeń kablowych, jak i po WiFi.

:arrow: Jakim kablem masz połączone masz routery - prostym czy crossowym?

:arrow: Jaki adres IP otrzymują komputery z pierwszego routera, a jakie podłączone do Netia Spotu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

No to dziwne bo mam do wyłączenia opcje albo dla WIFI albo sieci ethernetowej, tak jest napisane…

Generalnie jak tylko podłączyłem kabel z asmaxa do spota w wejscie lan tak jak mi powiedziałeś internet zadziałał. Wyłączyłem to dhcp i od tego czasu nie trybi. Nie ważne czy z powrotem to włącze czy nie.

Routery są podłączone kablem scrossowanym

Hej,

A możesz pokazać to na screenie?

Ale czy po zmianach jakichkolwiek ustawień zapisujesz je i uruchamiasz ponownie urządzenie? Jeśli zaś chodzi o DHCP to dużo zależy też od tego, czy zależy Ci na jednej sieci lokalnej czy nie robi Ci różnicy, że będą istniały dwie osobne podsieci.

Czyli ok.

A co z tym?

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://pokazywarka.pl/4a1rq6/

Tutaj jest chyba wszystko…

Hej,

:arrow: Zależy Ci na jednej sieci lokalnej czy niekoniecznie?

:arrow: Wszystkie komputery mają się w sieci widzieć czy niekoniecznie?

:arrow: Będziesz korzystał z drukarek czy dysków sieciowych?

:arrow: Komputery do Netia Spotu będą podłączane tylko po WiFi czy kablowo też?

:arrow: Możesz pokazać na screenie zakładkę Połączenie z internetem?

Pozdrawiam,

Dimatheus