Połączenie bezprzewodowe dwóch routerów


(kijek) #1

Witam.

Parę dni temu wziąłem internet w Play wraz z bezprzewodowym routerem Huawei. Niestety, ów router pozwala tylko na bardzo nieskomplikowaną kontynuację. Co zadawane, nawet zmiana loginu i hasła do panelu administracyjnego nie przynosi efektu i nadal jest to admin, admin :slight_smile:

W związku z tym chciałbym dołożyć drugi router, aby to on łączył się z Huaweiem, a także udostępniał internet poprzez Wi-Fi. Dla lepszego zobrazowania problemu:

Wiem, że DD-WRT umożliwiłoby mi połączenie dwóch routerów bezprzewodowo, jednak czy wówczas ów router mógłby także umożliwiać dostęp do internetu przez Wi-Fi?

Router, który chciałbym kupić to D-Link DIR-300 B1.


(roobal) #2

Może po prostu wymień wadliwy router na sprawny.

Jak WDS zadziała, to nie powinno być problemu.


(kijek) #3

Ok, więc potrzebuję routera ze wsparciem dla WDS. Czytałem jednak, iż technologia ta narzuca pewne ograniczenia. A moje założenie jest następujące:

Na Huaweiu ustawiam jakieś losowe SSID, które ukrywam. Sieć ma być zabezpieczona przy pomocy WPA2, oraz długim hasłem. Do tego routera bezprzewodowo podłączam drugi, na którym SSID, jak i hasło, są trochę bardziej przyjazne, jednak wciąż jest to sieć ukryta oraz zabezpieczona przez WPA2. I coś mi się wydaje, że to może sprawiać problemy.


(roobal) #4

Tak, WDS przekazuje sygnał i nie każdy router wspiera WPA2 w WDS. Poza tym WDS będzie mniej wydajny. Do tego co Ty chcesz osiągnąć, to albo potrzebny Ci router z dwoma wbudowanymi AP, albo router plus dodatkowy AP. Jeden AP działa jako klient (łaczy się z Huawei), drugi tworzy nową sieć (tą, którą chcesz udostępniać).