Połączenie bezprzewodowe dwóch routerów

Witam.

Parę dni temu wziąłem internet w Play wraz z bezprzewodowym routerem Huawei. Niestety, ów router pozwala tylko na bardzo nieskomplikowaną kontynuację. Co zadawane, nawet zmiana loginu i hasła do panelu administracyjnego nie przynosi efektu i nadal jest to admin, admin :slight_smile:

W związku z tym chciałbym dołożyć drugi router, aby to on łączył się z Huaweiem, a także udostępniał internet poprzez Wi-Fi. Dla lepszego zobrazowania problemu:

http://i59.tinypic.com/imqd88.png

Wiem, że DD-WRT umożliwiłoby mi połączenie dwóch routerów bezprzewodowo, jednak czy wówczas ów router mógłby także umożliwiać dostęp do internetu przez Wi-Fi?

Router, który chciałbym kupić to D-Link DIR-300 B1.

Może po prostu wymień wadliwy router na sprawny.

Jak WDS zadziała, to nie powinno być problemu.

Ok, więc potrzebuję routera ze wsparciem dla WDS. Czytałem jednak, iż technologia ta narzuca pewne ograniczenia. A moje założenie jest następujące:

Na Huaweiu ustawiam jakieś losowe SSID, które ukrywam. Sieć ma być zabezpieczona przy pomocy WPA2, oraz długim hasłem. Do tego routera bezprzewodowo podłączam drugi, na którym SSID, jak i hasło, są trochę bardziej przyjazne, jednak wciąż jest to sieć ukryta oraz zabezpieczona przez WPA2. I coś mi się wydaje, że to może sprawiać problemy.

Tak, WDS przekazuje sygnał i nie każdy router wspiera WPA2 w WDS. Poza tym WDS będzie mniej wydajny. Do tego co Ty chcesz osiągnąć, to albo potrzebny Ci router z dwoma wbudowanymi AP, albo router plus dodatkowy AP. Jeden AP działa jako klient (łaczy się z Huawei), drugi tworzy nową sieć (tą, którą chcesz udostępniać).