Połączenie COM - konfiguracja

Witam.mam problem w podłączeniu kabla COM.Otóż mam jeden komputer i laptop.Chciałbym je połaczyć kablem COM.Obydwa mają Win Xp Pro Sp2.Mógłby mi ktoś napisać (krótko i zrozumiale) jak top skonfigurować.Z góry dzięki za pomoc

Nie ma sensu łączyć komputerów za pomocą kabla COM, transfer między nimi będzie bardzo mały. Lepiej jest kupić karty sieciowe i połączyć komputery skrosowaną skrętką. Wyjdzie szybciej, niewiele drożej, a problemów mniej będzie.

Jednak jeśli nadal chcesz łączyć komputery za pomocą kabla, to proponuję połączyć je za pomocą USB, a nie bawić się z portami COM. No chyba, że potrzebujesz tego do jakiegoś doświadczenia czy pracy naukowej, np. chcesz sprawdzić transfery dla różnych mediów transmisyjnych to by miało sens.

Poczytaj: Jak skonfigurować bezpośrednie połączenie kablowe w systemie Windows XP masz tam 8 części opisowych do tego tematu.

Opisują one krok po kroku co należy robić więc musisz czytać części po kolei. Konfigurację dla kabla USB i dla kabla COM wykonuje się niemalże tak samo.

Oto dla zachęty cytat z opisu konfiguracji:

Jest to pisane w tak prosty sposób, że po przeczytaniu nie powinieneś mieć problemów z konfiguracją :).

Pozdrawiam serdecznie.

A kompy będą się widziały jako dysk??

Gdybyś chociaż przeczytał 4 część tego opisu, do którego linka dałem ci w poprzednim poście, to wiedział byś, że komputery będą się widziały przez otoczenie sieciowe (moje miejsca sieciowe). Udostępnione zasoby będą widziane w postaci folderów/dysków udostępnionych, możesz je mapować jako dyski sieciowe aby były widoczne w oknie Mój komputer. Przeczytaj ten opis zanim zaczniesz pytać o to co jest tam już wyjaśnione… po to dałem ci tego linka.