Połączenie do komputera stojącego za routerem

Witam, mam taki problem, otóż chciał bym połączyć się do komputera dojącego za dwoma routerami, ale nie wiem jak i czy jest to możliwe. Poniżej zamieściłem rysunek w jaki sposób połączone są komputery w moim domu:

http://img689.imageshack.us/img689/8105/sieckonf.jpg

P.S obrazki przedstawiają urządzenia tak jak w moim domu.

Chciałbym połączyć się z komputera numer 1 z komputerem numer 3 lub 2. Ale nie wiem jak to zrobić, gdy wszystkie były pod jednym routerem wpisywałem adres drugiego i wszystko działo.

Proszę o pomoc.

za pomocą czego chcesz się łączyć (do czego ma ci służyć to połączenie)?

;;;

Po co ci ten livebox? Do udostępnienia po wifi?

Zakładam, że chcesz się połączyć przez zdalny pulpit (Port RDP - 3389). Masz dwie opcje:

Opcja I:

  1. Na routerze WAN robisz przekierowanie:

z adresu komputera 2 lub 3 na porcie powiedzmy 407 powinien przekierować na port 3389 do livebox’a

  1. Na liveboxie również robisz przekierowania z adresu routera na porcie 3389 do adresu laptopa również na porcie 3389

Jeżeli coś innego potrzebujesz to musisz się dowiedzieć na jakim porcie dana usługa śmiga:)

Opcja II:

Zainteresuj się programem Hamachi który umożliwi Ci tworzenie wirtualnych sieci prywatnych (bardzo prosta konfiguracja).

Do którego portu w “router wan” masz podłączony kabel od liveboxa bo jeżeli do portu wan to przełącz go do dowolnego portu lan i wtedy livebox będzie przydzielał adresy IP na komp 1, 2 i 3 (a nie jak do tej pory na komp 1 i router) i będziesz miał wszystkie kompy w jednej sieci.

Ja to rozumiem tak:

Livebox daje adresacje po DHCP,

D-link działa na innej puli adresowej pobiera ip z DHCP Liveboxa i nadaje DHCP na swojej puli adresów.

Kompy dostają adresy z puli ustawionej zakresem.

Więc tak:

Ustaw tą samą grupę roboczą we wszystkich komputerach, udostępnij katalogi, które mają być współdzielone i po restarcie będziesz się mógł do nich podłączyć poprzez wpisanie w przeglądarce \nazwa komputera w sieci