Połączenie drukarki HP z WiFi

Witam, mam drukarkę HP LaserJet P1102w. Chcę połączyć się z nią bezprzewodowo, przez WiFi, jednakże nie mam w akademiku routera. Przy instalacji drukarki, wykrywa mi tylko punkty dostępowe, a ja chciałbym, by było to połączenie bezprzewodowe bezpośrednio mój komputer-drukarka (miałem tak w poprzedniej drukarce - tam z kolei nie było innej możliwości). Jak połączyć moją drukarkę z komputerem bez routera?

Z góry dzięki za pomoc.

Spróbuj utworzyć połączenie ad-hoc na komputerze i podłączyć się pod nią drukarką. Jeżeli nie zadziała, będzie się kombinować dalej :slight_smile:

Niestety właśnie ta opcja nie działa. Gdy w instalatorze drukarki wybieram opcję: utwórz połączenie bezprzewodowe komputera z drukarką, mam dostępne tylko opcje wybrania punktów dostępowych, pozostałe sieci (czyli na przykład ad-hoc) nie są w ogóle wyświetlane.

A dodanie w panelu sterowania bezprzewodowej drukarki też nie wchodzi w grę, w ogóle mi nie wyświetla żadnej drukarki.

Zobacz czy nie masz może możliwości ręcznego wpisania SSID i hasła

Już rozwiązałem mój problem. Trzeba było wpisać adres IP drukarki do przeglądarki, otwarł się “wbudowany serwer drukarki”, w jednej z zakładek był do pobrania program, który zainstalował na kompie połączenie ad-hoc z drukarką. Dzięki za pomoc!

Właśnie stoję przed tym samym problemem, który miał autor wątku, ale nie mam pojęcia skąd wziąć IP drukarki. Drukarka to również HP Laser Jet P1102w.