Połączenie dwóch komputerów kablem e-sata

Mam takie pytanie, czy ktoś się może orientuje czy kablem który ma z jednej i z drugiej strony końcówkę e-sata da się połączyć 2 laptopy posiadające te wejścia i będzie możliwa wymiana danych bezpośrednio z dysku na dysk?

Z tego co wiem to nie jest możliwe, bo łączysz kontrolery a nie dysk <-> kontroler.

jak te komputery sa podłączone do jednego routera (czyli są w sieci) możesz dane przerzucać jak z dysku na dysk.

Aha ok dzięki za odpowiedź o to mi właśnie chodziło, czyli nic z tego za proste by to było. Komputery nie są podłączone do routera więc nic z tego. Co prawda mają karty wi-fi obydwa ale nie udało mi się ostatnio skonfigurować między nimi sieci, połączenie jest i widzą się w sieci ale nie można zobaczyć dysku swoich komputerów, chyba coś z firewalem trzeba ustawić i jeszcze ESET do tego, a nie wiem co więcej bo wyłączenie tych rzeczy dalej nie skutkuje.

dyski trzeba najpierw udostępnić.

Całego dysku nie udostępniam ale wybrałem niektóre foldery i dałem opcje udostępnij wszystkim użytkownikom i na drugim komputerze widać moje pliki ale przy próbie otwarcia go wyskakuje jakiś błąd.

Kogo trzeba zamordować, żeby poznać treść tego “jakiegoś błędu” ?

Wiem co to za błąd. Sam się z nim męczyłem.

Pewnie masz win vista lub 7. zrób tak:

PPM -> Udostępnianie -> Udostępnianie zaawansowane -> Uprawnienia -> Dodaj -> Zaawansowane -> Znajdź teraz ->

Z listy wybierz “Wszyscy”.

OK, OK i teraz w okienku uprawnienia zaznacz z listy “wszyscy” i poniżej wybierz jakie uprawnienia chcesz nadać.

Zastosuj OK, ok…

Powinno pomóc chodziarz mi nie zawsze działa. Jak to nie pomoże to daj znać to podam ci bardziej rozpisaną metodę która mi zawsze działa.

BTW: nie wszystkie opcje mogłem zapisać prawidłowo ponieważ tłumaczyłem je na szybko z mojej angielskiego siódemki.

Ok dzięki za info :slight_smile: w tej chwili nie mogę tego sprawdzić ale jak będę miał chwile to sprawdzę i napisze czy poskutkowało.