Połączenie dwóch komputerów, udostępnianie plików i drukarki

Witam.

Przeglądałem juz mase tematow zwiazanych z utworzeniem grupy roboczej, wpisywaniu takich samych adresow IP itd., ale nadal nie moge polaczyc swoich dwoch komputerow. Oba kompy maja polaczenie z internetem. PC jest podlaczony do routera kablem, natomiast laptop laczy sie z routerem poprzez WIFI. Niestety nie jestem w stanie polaczyc dwoch maszyn tak, bym mogl przesylac dane z jednego na drugi. Kolejnym problemem jest udostepnienie drukarki. Otoz jest ona podlaczona do PC, ale laptop nie widzi jej po dolaczeniu do grupy roboczej (tzn wydaje mi sie ze po dolaczeniu, bo oba komputery maja ta sama grupe robocza wpisana w ustawieniach Nazwa komputera, ale sa to jakby 2 oddzielne grupy o tej samej nazwie …). Prosilbym o lopatologiczne wytlumaczenie co robie zle.

Z gory dziekuje i pozdrawiam,

ziemny1

To chyba nie możliwe aby były dwie osobne grupy robocze o identycznej nazwie, już bardziej prawdopodobne że te grupy robocze mają podobne nazwy ale nie identyczne (np. różnią się jednym znakiem albo może w jednej jakiś znak jest z dużej litery a w drugiej z malej choć wydaje i się że wielkość znaków w tym wypadku nie powinna mieć znaczenia).

Jaki system masz zainstalowany na tych komputerach?

Spróbuj może jeszcze raz zmienić nazwę grupy roboczej w obu wpisując dokładnie to samo i nie zapomnij że zmiana zadziała po ponownym uruchomieniu komputera.

Powinny być inne. np. 1 PC - 192.168.1.2, 2 PC - 192.168.1.3

Obie nazwy grup sa takie same. Komputery nie widza sie nawzajem.

PC: Windows XP Home Edition 32bit

Laptop: Windows 7 Home Premium 32bit

Obie grupy maja na 100% ta sama nazwe. Oczywiscie uruchamiam ponownie komputer po wprowadzeniu zmian.

O to wlasnie mi chodzilo. Wtedy PC traci polaczenie z internetem, ale laptop nadal go nie widzi.

Znaczy co, zrobiłeś tak jak napisał kolega?

Bo nie mogą dwa kompy mieć tego samego ip bo nie będzie ci działać nic co ma związek z siecią internet lub lan.

Poza tym możesz mieć problemy ze względu na to że MS zmienił nieco mechanizm udostępniania plików i drukarek (wiem na pewno że gdy łączysz tak winxp i vistę to vista widzi pliki z xp ale xp z visty nie widzi).

Zrobilem tak jak opisano tutaj:

Wtedy PC traci polaczenie z internetem, Polaczenie1 zmienia status na “Polaczono z zapora” i juz nic nie moge zrobic. Dopiero po powrocie do automatycznego wykrywania IP znowu moge polaczyc sie z siecia.

To najlepiej korzystać z automatycznego wykrywania.

Może jakieś ustawienia w routerze konfliktują z tymi które robisz ręcznie.