Połaczenie dwóch PC (jeden w domenie) przez router WiFi

Mam problem z połączeniem dwóch kompów w sieci lokalnej. Oba podłączone są do routera Linksys przez WiFi. Na PC nr 1 udostępniłem folder do którego chcę wrzucać pliki z PC’ta nr 2. Po wpisaniu w otoczeniu sieciowym na PC nr 2 \192.168.1.110\Mojfolder - pojawia mi się okienko logowania do PC’ta nr 1 - wpisuję tam nazwę usera i hasło (user taki oczywiście istnieje na kompie nr 1) - i nic, okienko logowania pojawia się ponownie.

Dla utrudnienia podam, że PC 2 jest moim firmowym kompem i jest przypisany do domeny (nie do grupy roboczej) a PC 1 jest moim kompem prywatnym i nie jest przypisany do żadnej domeny (przypisany jest do grupy roboczej HOME). Pingowanie 192.168.1.110 pozytywne.

Czytałem gdzieś, że oba kompy muszą być w tej samej grupie roboczej żeby się widziały. Niestety takiego komfortu nie mam - służbowy musi być w domenie a ten prywatny z kolei nie może być w domenie. Kompy widzą się bez problemu gdy połączę ich karty sieciowe kabelkiem.

Będę wdzięczny za pomoc. Na razie przerzucam dane łącząc oba kompy kabelkiem bezpośrednio, ale to jest uciążliwe. Zdaję sobie sprawę z prędkości jaką będę miał po WiFi - ale to są małe ilości danych.

Jeśli to możliwe użyj programu Hamachi

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … hi+1.0.3.0

Bardzo dobry programik może zastąpić domyślne łączenie komputerów przez windows.

Pozwólcie, że sam sobie odpowiem na pytanie - bo udało mi się wreszcie połączyć te dwa kompy przez router WiFi. Oba kompy nie muszą być w tej samej grupie roboczej. Łącząc się z kompa, który jest w domenie na kompa, który jest w grupie roboczej trzeba się zalogować na wbudowane konto Gość - na żadnego innego usera nie chce się zalogować.

Dzięki za pomoc.