Połączenie dwóch routerów, bridge

Witam,

Mam problem z podłączeniem drugiego routera jako wireless bridge. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, bylbym bardzo wdzięczny.

Router główny, rozprowadzający internet jest to D-LINK DIR600

Dane:

Adres routera: 192.168.0.1

Mask: 255.255.255.0

DHCP range: 192.168.0.100-200

Internet connection type: Dynamic DHCP

Channel: 11

Tryb: mixed b/g

Security: WPA/WPA2 TKIP/AES

Drugi router - bridge wireless do pierwszego to Pentagram P6361:

Rozumiem, ze powinien wybrać wszystko tak samo, tj. identyczne SSID sieci, w zakładce LAN przypisan jeden z adresów wolnych routera pierwszego, przypisalem 192.168.0.150 (z zakresu DHCP, wolny), tryb wifi ustalilem jako WDS (most sieciowy), security takie samo, oraz hasło takie samo. Lecz nadal pierwszy router nie jest pingowalny będąc zalogowany do drugiego, sieci nie ma…

Może nie powinienem wybierać połączenia dhcp?

http://imageshack.us/photo/my-images/831/35718142.jpg/

Próbowałem również wybrać static IP:

http://imageshack.us/photo/my-images/259/99424067.jpg/

Lecz co mam wpisać w sekcji adres IP? Chyba nie ten, który wpisałem w LAN dla routera, ponieważ jest bląd, ze WAN jest identyczny jak LAN…

Reszta danych jasna, maska taka jak router 1, brama adres routera 1. i serwerem dns jest również adres routera 1.

Oczywiście na routerze drugim wyłączyłem DHCP.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

grodkow2 , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post oraz tytuł wątku, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

Przepraszam, poprawiłem.

W opcjach WDS podaj BSSID, tj. MAC adres AP, z którym tworzysz most sieciowy lub jego SSID, adresy IP powinny być przydzielane przez D-Link. Napisz w jaki sposób to wszystko na chwilę obecną konfigurujesz.

Tak, jeśli chodzi o Wireless, to po włączeniu trybu WDS następuje tryb skanowania sieci, wybieram tą, z którą chce sie połączyć, dopisuje rownież adres MAC.

Adres AP podaje w zakładce LAN AP (w tym wypadku Pentragram) i wpisuje adres z zakresu sieci D-Linka.