Połączenie dwóch routerów przez wifi

Witam,

Zakupiłem ostatnio telewizor Samsunga do którego mogę podłączyć Internet. Niestety router stoi 2 pokoje od telewizora. Pomyślałem więc, żeby nie ciągnąć kabli przez pół domu, by zrobić w ten sposób by kupić drugi router podłączyć go do tv skrętką rj45 i ten właśnie router odbierał by łącze przez wifi od drugiego routera podłączonego do telefonu(neostrada) który stoi właśnie 2 pokoje dalej.

Da radę skonfigurować tak sprzęt by ten układ działał?

jeżeli tak to jakie routery się nadają do tego? może jakiś model? najlepiej jak najtańszy, ale też nie kosztem jakości transmisji.

proszę o odpowiedź

pozdrawiam

Witaj,

potrzebujesz do tego tak naprawdę AccessPointa. Ja mam w domu router Linksys WAG200G, a piętro niżej dekoder telewizji n. Koło dekodera stoi taki AP (dokładnie to D-Link DAP 1160), który działa w trybie AP Client - czyli odbiera sygnał WiFi z routera i przekazuje go przez RJ45 do dekodera i wszystko działa jak marzenie :slight_smile:

Tak jak kolega pisze.

Na przykład TP-LINK TL-WA501G. Trudno znaleźć w sklepie, ale np. na allegro znajdziesz używane modele w cenie 50-60 zł. Kupujesz, aktualizujesz oprogramowanie, konfigurujesz i zapominasz o jego istnieniu.