Połączenie dwóch routerów przez wifi

Witam,

z racji że o sieciach mam znikomą wiedzę a w google nie mogę znaleźć rozwiązania, chciałbym was zapytać jak skuteczne byłoby połączenie dwóch routerów przez wifi?

Obecnie z braku światłowodu moim jedynym dostępem do internetu jest sieć 3G/LTE. Posiadam router Huawei B315s-22 na strychu który po wifi udostępnia internet na cały dom. Problem jest taki że chciałbym podłączyć drukarkę udostępnić w sieci a w przyszłości może jakiś NAS postawić. Niestety nie uśmiecha mi się ciągnięcie kabla przez cały dom z obecnego routera. Stąd pomysł żeby postawić w pokoju drugi router który będzie tylko łączył się z wifi a internet przesyłał po kablu do podłączonych urządzeń.

Czy takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe? Jakich strat na prędkościach i wzrostu pingu mogę się spodziewać na urządzeniach podłączonych do drugiego routera?

Chciałbym wykorzystać do tego celu router TL-mr3420 v2 bo taki akurat gdzieś mam.

Tak, ale nie używasz wtedy routera - możesz, ale bez sensu, bo lepiej zrobić to w ramach jednej sieci. AP z trybem klienta z wbudowanym switchem i już. Druga opcja: jak strych i pozostałe pomieszczenia gdzie jest drukarka są pod tym samym licznikiem prądowym (ta sama faza), to puścić to po elektryce (słowo-klucz: powerline). Na strychu kostka, wpięcie od routera na strychu kabelka. W dowolnym pomieszczeniu (lub więcej) kostki z ethernetem, lub ethernetem + wifi. Na Allegro teraz facet wystawia bardzo tani zestaw: fajne opcje, ale nie wiem co z pochodzeniem tego (powystawowe, czy spadły z tira…)

Bez Wifi:

1 polubienie