Połączenie dwóch routerów WiFi w jedną sieć

Witam. Mam sieć radiową. Posiadam dwa routery wifi: TP-Link WR1043ND oraz TP-Link WR5443G. Ten pierwszy służy jako ten główny. Drugi chciałbym postawić w takim miejscu gdzie nie było zasięgu. I teraz jest problem. Podłączyłem główny router z tym drugim skrętką tylko nie wiem czy ma iść ono w do wejścia LAN czy WAN. Następny problem to ustawienie łącza czy ma być Statyczne IP czy Dynamiczne czy może takie jak na głównym PPPoE albo czy jeszcze jakieś inne? Dodam jeszcze że po podłączeniu kablem na tym drugim routerze internet działa. Proszę o pomoc.

Port LAN głównego rutera łączysz z portem LAN drugiego, w drugim wyłączasz serwer DHCP i ustawiasz mu IP z puli DHCP głównego serwera. Wtedy drugi router pracuje jako switch, czyli rozszerzenie pierwszego. Urządzenia nie są stare, więc powinien działać kabel prosty.

u mnie właśnie tak działa  i jest ok  "kabel prosty "  tzn. bez przekrosu :slight_smile:

Tak, bo to zależy czy w przynajmniej jednym z dwóch łączonych urządzeń jest odpowiedni przełącznik. Wtedy wszystko działa. Chyba wszystkie nowsze urządzenia mają wbudowany taki przełącznik więc na 99% zadziała w tym wypadku.

Tak. Router TP-Link WR1043ND posiada porty Gigabitowe, więc tu można łaczyć kablem prostym. Niestety WR543G, bo na pewno o ten router chodziło, będzie wąskim gardłem całej sieci, bo i ile na WAN wystarczą spokojnie porty 100 megabitowe, o tyle w LANie nie wykorzysta się już portów gigabitowych.