Połączenie dwóch routerów

Witam
Sprawa wygląda następująco. Podłączyłem się ostatnio do światłowodu, od operatora dostałem router ZTE F680. Do tej pory miałem internet mobilny i router TP-Link TL-MR6400. Ponieważ router ZTE posiada tylko podstawowe opcje, więc pomyślałem, że podłączę do niego mojego TP-Linka. Czy istnieje możliwość połączenia tych routerów żeby na TP-Linku można było korzystać np. z DDNS lub VPN. Z tego co wyczytałem z instrukcji to niby można podłączyć go do urządzenia FTTH w trybie routera bezprzewodowego, ale jakoś nie mogę tego skonfigurować. Ewentualnie jaki router byście polecali? Router do światłowodu ciężko dostać, a jak już coś jest to nie ma np. VPN.

Ustaw dmz na routerze dostawcy na adres IP swojego TP linka i będziesz mógł wykorzystać funkcję vpn czy ddns. Ewentualnie podpytaj czy można jego router przestawić w tryb bridge. Wtedy zyskalbys publiczne IP na interfejsie wan swojego routera.

Niestety nic to nie dało. Można się przez TP-linka połączyć z internetem bo działa tak jak AP, ale DDNS i VPN nie działają. Nie mogę nawet pobrać aktualnej godziny z serwera ntp.

  1. Na routerze ZTE (nr 1) ustaw DMZ na adres IP routera 2 i statyczny adres IP dla jego (routera nr 2) interfejsu WAN.

  2. Ustaw adresacje LAN na routerze nr 2 na inną niż na routerze nr 1 (jeżeli nr 1 ma 192.168.1.0/24 to w drugim ustaw np. 192.168.200.0/24).

  3. Sprawdź czy port WAN routera nr 2 pobiera adres z DHCP (Jest to zwykle domyślne ustawienie w wielu routerach).

  4. Dopiero po ustawieniu adresacji podłącz kabelkiem port LAN routera nr 1 z portem WAN routera nr 2.

  5. Podłącz swoje urządzenia do routera nr 2, ustaw interesujące cię usługi (VPN, DDNS itd)

Sprawdź również czy na routerze ZTE, nie są włączone różnego rodzaju ALG (np. SIP ALG, FTP ALG itd.) czasami powoduje to problemy z działaniem DMZ.

Skontaktuj się z operatorem i poproś o przełączenie routera w tryb bridge lub zamianę go na terminal ONT pracujący w tym trybie, jest to lepsze wyjście niż DMZ.