Połączenie ethernet pomiędzy Livebox a Router ADSL Wi-F

Hej, mam problem z konfiguracją LiveBoxa i routera ADSL TP-Link TD-W8901G. Otóż ze jest Livebox podłączony do linii tel.(z nim wszystko ok - działa internet) i od niego idzie kabel ethernetowy do routera który podłączam do jednego z wejść LAN bo WAN nie ma. I chodzi o to, żeby był na nim internet przez Wi-Fi. Wyczytałem, że jest coś takiego możliwe - wystarczy wyłączyć DHCP na routerze, wtedy adresy IP będą przydzielane z LiveBoxa. Zrobiłem tak, niestety nie działa. Ustawiłem dodatkowo statyczny IP na TP-Linku 192.168.2.1 maska 255.255.255.0 i brama 192.168.1.1(czyli taka jak adres IP Liveboxa). Niestety ciągle nie działa. Aha i o dziwo na początku wszędzie przez Wi-FI działa GG/Skype, tylko www nie wiec myślałem ze to problem z DNS ale czy ustawienie samych DNS’ów na sztywno coś da?. Access Point oczywiście włączony. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Czy jest to jednak niemożliwe i potrzeba router DSL z wejściem WAN? Wygląda to tak:

LIVEBOX z neostradą(internet działa) --> kabel ethernet --> Router ADSL Wi-Fi --> laptop z Wi-Fi(brak internetu - GG,Skype działa)

homisia ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ustaw na TP-Linku 192.168.1.2 i pytanie czy to jest Livbox 2? bo livbox 2 ma jakiś problem z przydzielaniem adresów z DHCP np jak komputer jest za AP, a AP jest bezprzewodowo podłączony do Livboxa

192.168.1.2 ustawić gdzie? W zakładce LAN IP Address czy w zakładce INTERNET przy Static IP? Nie wiem jaki to Livebox, nie widziałem go, on jest w innym domu w ogóle. Ale raczej tej starszy. Ogólnie to moja teoria jest taka, że głównie to DNSy powinenem ustawić na te dla neo bo na obu laptopach działa GG czy Skype bez problemów. Nawet onet.pl mi pinguje ale niestety przeglądarka już nie działa. W dodatku połączenie sieciowe pokazuje ze ma łączność z internetem.

To inaczej, ustaw adres IP na laptopie na sztywno i wpisz DNS też na sztywno. Jeżeli nikt nie zmieniał puli adresacji na Livboxie to wpisz 192.168.1.x gdzie x niech będzie w przedziale od 10 do 150, maska 255.255.255.0 i brama 192.168.1.1 DNS 194.204.152.34 i 194.204.159.1

Ustawiasz w zakładce lan ip. Poza tym w tp-linku wyłącz DHCP. Adresy IP ma pobierać z Liveboxa. Połączenie pomiędzy Liveboxem robisz normalnie po LAN/RJ45, nie ma znaczenie w który port wepniesz. Połaczenie Internetowe w tplinku pozostwaiasz domyślne. Tak skonfigurowany powinien działać jako AP.

Zastanawiam się tylko po co ci łączyć 2 routery do tych samych lączy, nie lepiej zastosować tylko TP-Linka ?

@flabek - Dzięki, tak właśnie spróbuje zrobić.

@jas_fasola Ale nawet jak IP był taki sam jak Liveboxa to wszystko oprócz www działało wiec chyba to tylko problem z DNS więc IP nie trzeba zmieniać. Połączenie internetowe na domyślnie? Domyślnie jest Bridge Mode - tak może być?

IP nie może być taki sam jak Liveboxa TP-Link musi mieć swój powiedzmy następny. Jak wyłączysz DHCP na TP-Linku klienci będą pobierać adresację z Liveboxa. Poza tym jeżeli wszystkie inne usługi oprócz www działją to może jest problem na laptopie. Bo GG czy Skype też muszą mieć DNSy prawidłowe.

Nie ma znaczenia może być Bridge, PPPoA czy PPPoE akurat nie będzie korzystało z połaczenia. Ważne aby LAN IP powinien mieć inny ades od Liveboxa. DNSów czy bramki nie trzeba konfigurować.

UPDATE: No i ciągle nic mi nie działa.

TP-Linka ustawiałem na każdy możliwy sposób - Dynamic IP/PPPoA/PPPoE/Bridge Mode(domyślnie), wyłączałem NAT, IP zmienione na 192.168.1.2, DHCP też wyłączałem + ustawienia TCP/IP ustawiałem na sztywno na każdym kompie razem z DNS’ami tepsy. GG/Skype działa, pinguje mi wszystkie strony, ale przeglądarka nie działa - strony wczytują się do połowy - czasem nawet tytuł wyskoczy ale to koniec. I to raczej już nie problem z DNS bo próbowałem otworzyć wp.pl przez IP tj. wpisywałem w przeglądarke 212.77.100.101 i ciągle nic. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł czy zrobienie AP z Routera ADSL jest jednak niemożliwe?

@jas_fasola to na pewno nie problem z laptopem to sprawdzam to na 2 różnych lapkach i jest to samo. Sieć widzi połączenie z internetem ale www nie chce działać.