Połączenie GF 7900GS i telewizora LCD LG, czym to podłączyć

Witam was wszystkich bardzo serdecznie, nie mogę nigdzie nic kompletnie znaleśc na temat który mnie interesuje otóż dostałem teraz pod choinkę telewizor LCD marki LG, dokładnie jest to taki model:

Telewizor LCD 26LC41R

http://allegro.pl/item289488697_najlepszy_26lc41_hd_dowoz_w_wa_gratis_od_reki.html

Mam do was takie pytanko ponieważ posiadam w swoim komputerze kartę graficzną Galaxy GeForce 7900GS Zalman, chciałbym podłączyć sobie swój TV właśnie do tej karty wiem ze ona posiada 2 wyjścia DVI, pod jedno mam oczywiście podłączony monitor Benq FP93GP. Pod 2 wyjście chciałbym sobie podłączyć TV, bardzo was proszę o informację czy takie kabel mi wystarczy:

http://allegro.pl/item287186057_kabel_hdmi_dvi_24_1_gold_10m_hq_1080p_filtry_fv.html

Czy na takim kablu da się oglądać filmy z komputera, bardzo proszę o informację jaki będzie obraz DIVX jezli film jest całkiem dobrej jakosći, czy ktoś z was próbował grać na takim LCD i czy to w miarę normalnie wygląda ?? Jak to się ma w przypadku tych złącz które ja posiadam w swoim TV ??

POZDRAWIAM

Wystarczy, tylko sprawdź jakie DVI masz na karcie bo są różne wersje z rożnym rozstawieniem wtyków

tak zwyczajnie podpinasz kablem dvi jak zwykły monitor :stuck_out_tongue:

no i oczywiście dźwiek jeśli chcesz by z głośników telewizora leciał dźwięk .

co do tego czy wygląda w miare normalnei to tak !

TV lcd HD a zwykły monitor to prawie to samo tyle tylko że TV ma tuner …

u mnie stacjonalny PC jest podpięty na stałe pod 32 calowy monitor.

aha rozumiem a powiedz mi grałs kiedykolwiek w jakieś gry jak to sie ma co do filmów, zastanwaim sie właśnie czy to edzie miało sens np w filmach abym mógł sobie oglądać, jeszcze mam do was takie pytanko a co do tego wtyku na karcie graficznej to sam nie wiem jaki posiadam ale jest to grafika 7900gs zalmana galaxyu

to doklanie jest moja karta graficzna od tyłu:

gal7.jpg

w gry grałem i jest o wiele lepiej niż na standartowym ekranie :slight_smile:

ale … (hehe zawsze ale)

kłopotem jest rozdziałka

tv HD Ready mają 1366 x 768 a niektóre gry nie obsługują takiej rozdziałki więc zostaje grać w 1024x768 a co za tym idzie obraz jest nieco rozciągnięty .

mi to nie przeszkadza ale co niektórym pewnie może to przeszkadzać.

a co do filmów to co chcesz wiedzieć ?

ogląda się znacznie lepiej w końcu większy ekran :slight_smile:

chodzi mi o to czy pixlowanie widac, czy jest ok i np czy ogladałes na takiem ekranie filmy w formacje RMFB, jak to jest z tym formatem

Jakość gier itp… i tak zależna jest od modelu… niektóre telewizory lcd np wogóle nie obsługują podobno podłączenia komputera z większą rozdzielczością niż 1024… a divixy czym większy lcd tym będzie gorsza jakość bo co by nie patrzeć najlepsze divixy zwyczajne są w rozdzielczościach 720x… ;] nie mówie tu o divixie hd itp… ;] To samo jest na przykład z filmami dvd… na lcd mają gorszą jakość niż na starych telewizorach normalnych bo są skalowane do większych rozdzielczości itp… ;] choć ten twój to tylko 26cali także jakość pewnie będzie ok ;]

no wlasnie na to licze ze ta jakosc bedzie dla mnie wystarczająca mam jeszcze takie poytanko co do tego czy na komputerze bede musiał jakies sterowniki wgrywac lub cos podobnego czy to tlyko wystarczy porostu to sobie podlaczyc i samo wzystko bedzie wykryte wiem ze swojego benq mam wlączonego jako digital

aha rozumiem, jeszcze mam do was takie pytaanie ja posiadam kartę grafiki:

Ge Force 7900GS Zalman

to jest dokładnie taka karta, tak wygląda jej tył:

gal7.jpg

i mam takie pytanko poniwaz zauwazyłem sobie takie coś ze te kable posiadają różniste wyjścia, 19 pinowe albo 24 pinowe i totalnie nie wiem który powienienm sobie zakpuic ?? chodzi mi tutaj o wejscie DVI w karcie graficznej