Połączenie głosowe w Skype

Witam towarzystwo :smiley: !

Mam taki problem w Skypie,że ja i znajomy nie możemy ze sobą praktycznie pogadać. Niby się łączymy ze sobą,ale raz ja jego prawie wogóle nie słysze,raz on mnie i jak nie zapada głucha cisza,to strasznie przerywa,a w ostateczności połączenie nie trwa dłużej jak 30 sek gdyż zostaje samo przerwane :? Dziwne,że do kogo byśmy nie dzwonili zarówno odemnie jak i od niego,to połączenie jest nienaganne,a razem za nic rozmawiać się nie da :frowning: Da sie coś wykombinować??

jesteście z tej samej siecie??? jakie macie łącza??? sprawdzie firewalle, p2p - można nawet wyłączyć

No własnie ja tez mam taki problem. Ale zauważyłem jedna rzecz. Przez skype’a rozmawiam rzadko ale zazwyczaj aby wejsc na skype umawiam sie najpierw z ludzmi na gg i kiedy sprawdze inwigilatorem jakie maja połaczenie to widze ze ludzie przy których pisze “połączenie p2p” to bez problemu sie gada, a gdzie pisze “użytkownik za NAT-em” to własnie przerywa, nie mówiac juz o napisie “brak połączenia p2p” gdzie wogóle sie nie da połaczyc.

Nie kiepasie,nie jesteśmy w tej samej sieci.Nasze łącza to radiówki 128kbps. Wyłączanie firewalla nic niestety nie daje.

To chyba się zgadza w większości przypadków… Chociaż z wielu osób jakie na chybił trafił wyszukiwałem na Skypie z żadną nei miałem tego problemu. ANi u siebie,ani u niego.

ja nie widze tu nic dziwnego bo mam tak samo u siebie mam radiówke a mój kumpel na neo ja go słysze czyściutko a jak ja coś do niego mówie to strasznie zacina i słabo mnie słyszy ale to już taki urok radiówki bynajmniej ak jest u mnie :slight_smile:

Niekoniecznie jest to wina radiówki. Ja mam z kumplem identyczny problem i tylko z nim. A obaj jesteśmy w sieci tylko ze innej. :smiley:

czyli sprawa pozostaje nierozwiązana bo na to chyba nie ma rozwiazania…

A jakby pogadać z administratorem sieci,żeby porty odpowiednio ustawił??? To by coś dało?

A nie mam pojęcia. Skype kożysta też z portu 80 więc chyba nic by nie zmieniło. :smiley:

Ale port 80 jest używany jako alternatywa(przynajmniej tak jest w ustawieniach) Wyżej mam inny port ustawiony jako port dla połączeń przychodzących. Spróbuje wpisać również tam 80 i zobacze jak to będzie.

Nie to nic nie da. Zresztą jak pisałem wyżej tylko z jednym użytkownikiem jest problem z resztą nie. Kolega mieszka w odległości 30 km i jest kicha. (on też tylko ze mna) Dodam tylko że z np. Alaską rozmawia się jak przez telefon. Nie mam pojęcia co to jest. Kumpel zgłaszał adminow i i ja też ale wszystko jest ok. Pokombinuj moze cos się da. :?

Zmiana portów nic nei dała :frowning: Ja również np. Japonię "słysze"normalnie i oni mnie chyba też,bo o rozmowie rzecz jasna niema mowy :smiley: . Przeleciałem z grubsza cały świat i wszystko ok. Kumpel mieszka 2KM odemnie :frowning: Pójde w wolnym czasie do Admina i zobacze co powie,ale znając umiejętności tych domorosłych “adminów” to powie że nic sie nieda zrobić :?

obawiam sie że nic nie poradzisz

Ale spróbować nie zaszkodzi. Choć zgadzam sie z tobą. :smiley:

Posłuchajcie jakie jaja :shock:

Z racji tego że posiadam dodatkowo system Windows 98 SE postanowiłem spróbować zainstalować na nim Skypa i wypróbować połączenie. Odziwo mogłem normalnie rozmawiać z kolegą :shock: Czasem zdarza się że przytnie mu jakieś słowo,ale teraz moge z nim normalnie się porozumieć i Skype sam się nie zrywa połączenia tak jak to robił w XP. On mnie podobno słyszy idealnie bez przerw :shock:

Teraz to ja już naprawde nie wiem o co w tym wszystkim chodzi :roll:

Czyli sugerujesz że przyczyna leży w systemie??

Ja nic nie sugeruje…Ja tylko stwierdzam fakty :smiley:

Nie wiem…może Skype lepiej współpracuje z Win98,bo co innego :?

Według producenta programu Skype nie ma on “wsparcia” ze strony WIN 98 ale praktyka pokazuje co innego.

No ładne buty :hahaha:

Fucktycznie niema wsparcia :smiley:

Dane ze strony http://www.skype.com

Jakoś nie widzę tutaj win 98 :roll: