Połączenie Internetu z TV

Witam,

Zakupiłem nie dawno telewizor samsung UE32D5000 chcę do niego podłączyć internet (posiadam Neostrada 6Mb). Po podłączeniu kabla z routera TPlink TD-W8901D do tv, klikam na pilocie ustawienia sieci, następnie wybieram kablowa i wyskakuje mi komunikat:

“Nawiązano połączenie z Internetem (do aktualizacji oprogramowania). W przypadku problemu skontaktuj się z usługodawcą”. Czy jest to poprawny komunikat? Przy klikaniu na aktualizację oprogramowania pojawia się komunikat o braku oprogramowania do aktualizacji. Co trzeba zrobić by móc przeglądać internet w tv? Czy brak obsługi internetu to wina zbyt wolnej szybkości, wyczytałem gdzieś że potrzebna szybkość to 10Mbps, ale słyszałem że normalnie chodzi przy 6Mbps. Może to ja źle szukam? proszę o pomoc.

Dodam że na pilocie nie ma klawisza internet@ ani nic w tym rodzaju.

Wejście Ethernet może Ci posłużyć tylko do połączeń DLNA lub aktualizacji oprogramowania. Internet@TV obsługują telewizory z serii 6 i wyżej. Twój jest serii 5 więc zapomnij.

okey, dziękuje za informację. chciałem wykorzystać opcję połączenia z Laptopem ale pisało że Real Media (czy jakoś podobnie) nie odpowiada na żądanie. Co trzeba zrobić by móc bynajmniej korzystać z DLNA? Zakładam że chodzi o konfigurację urządzenia, jak to zrobić?

A co na ten temat w instrukcji obsługi napisali?

Polecenia z instrukcji tv wykonałem, ładnie sprzęt odnajduje ale nic więcej na ten temat nie ma, albo nie doczytałem. Nie mam pojęcia jak wykorzystać tą opcję.

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a … XH-support

Z narzędzi ściągnij i zainstaluj Allshare(All). Wybierz które pliki/katalogi chcesz udostępnić.

Witam

Sory za odkopanie tematu, ale też jestem posiadaczem tego TV i też chcę go podłączyć do neta, aby przeglądać różne strony (głównie chodzi o youtube). Na stronie Samsunga ( http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a … D5000PWXXH ) znalazłem takie oto coś:

Co to jest? To jest błąd? Czy od końca 2011r (ostatnie posty w tym temacie) wyszła jakaś aktualizacja pozwalająca na przeglądanie neta?

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź

Pamiętam kumpel miał model samsunga i zainstalował oprogramowanie od serii wyżej i dzięki temu mógł korzystać z rzeczy, które mają modele wyżej, ale jak w praktyce to wygląda to bym musiał się dokładniej przyjrzeć tematowi