Polaczenie jest a net nie chodzi

Nie znalazłem podobnego tematu, mam nadzieję że, ktoś z was był kiedys w Anglii :slight_smile:

Moja dzięwczyna wyjechała do Anglii do naszego znajomego w tym czasie znajomy zmienial mieszkanie i problem wygląda tak–> na starym mieszkaniu był internet (dzięwczyna ma laptopa Acer Aspire 6930g http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Ac … 254.0.html a kolega domowego PC i podłączony router) po przewiezieniu mebli itp i po podłączeniu internetu przez tego samego dostawce na nowym mieszkaniu internet jest na laptopie(wifii) jakość połączenia znakomita (na pc nie wiemy bo nie ma kolegi bo jest w pracy) ale nic nie chce współpracować…opera,IE,gg,skype, system operacyjny to xp prof. Macie jakies pomysły co mogło się zmienić?? Rozumiem ze to mało informacji ale ja siedze w Polsce i nie mam dojścia:( Jeśli ktoś ma jakiś pomysł będe wdzięczny. Wykluczam złą instalacje przez firme bo laptop łapie połączenie. Laptop był wielokrotnie restartowany. Z góry dziękuje za każdy pomysł.

To, że laptop łączy się z routerem, to nie znaczy, że do routera dochodzi sygnał, bądź, że jest poprawnie skonfigurowany. Prawdopodobnie router był ustawiony na statyczne IP i po zmianie lokalu, gdzie IP jest prawdopodobnie inne router nie może odbierać pakietów Internetu.

pozdrawiam

zmień DNS’y na google: 8.8.4.4 oraz 8.8.8.8

dodatkowo uruchom/cmd i komenda ipconfig /flushdns

Macie jakiś szybki i łatwy poradnik jak zmienić te dnsy? bo ja nie mam dostepu do tego lapka:) zanim ja to zrouzumiem i potem wytłumacze może minąć troche czasu :slight_smile: dziękuje za dotychczasowe komentarze. Zaraz zobacze czy sam potrafie zrobic to u siebie :slight_smile:

EDIT:

OK nie było pytania napisałem zanim sprawdziłem o co chodzi. Już wysłałem instrukcje :slight_smile: mam nadzieje że, to pomoże a jeśli nie to może dostawca coś nie tak zrobił u siebie.

Dodane 08.10.2010 (Pt) 18:04

Ok srawy wyglądają tak. Z opisu jakie wyciągnąłem od dzięwczyny wnioskuje że, to livebox…przypuszczam że, to zmienia postać rzeczy:) za ewentualne dalsze komentarze dziękuje:) narazie czekam co powie dostawca internetu.

te DNSy trzeba zmienić na komputerze który się łączy przez LIVEBOX a nie na LIVEBOX.

Jeżeli komputery się widzą w otoczeniu sieciowym to musi być sprawa zlych DNS.

Sprawdź jeszcze może czy przypadkiem w ustawieniach karty WIFI są wszystkie ustawienia na AUTO.

Ok temat zamkniety wlasciciel liveboxa (firma od neta) cos zadzialala i smiga dzieki za wasza pomoc