Połączenie kablem RCA karty dźwiękowej z głośnikami

Hej, cześć i czołem - tak słowem wstępu;)

Niedługo stanę się posiadaczem zewnętrznej karty dźwiękowej - SB X-FI, która ma m.in. dwa wtyki RCA. Mam także głośniki Redstar RS-215r, które również mają wtyki RCA.

I na dzień dzisiejszy używam kabla 2x RCA - mini jack - którym łącze kolumny z kartą dźwiękową komputera.

I tak się zastanawiam czy jest możliwość i czy choć odrobinę wpłynie to na jakość dźwięku jeśli połączę te głośniki z kartą dźwiękową właśnie kablem 2x RCA - 2x RCA.

Pytam bo mam możliwość zakupu całkiem przyzwoitego kabla (RCA-RCA) po okazyjnej cenie bo wcześniej nie brałem tego w ogóle pod uwagę.

ps: ja wiem, że to nie jest forum audio ale podpinam to w zamyślę pod kwestię dźwięku w komputerze;)

Witaj,

Oczywiście, że jest możliwość, bowiem te dwa wyjścia RCA są właśnie wyprowadzeniem dźwięku na głośnik przedni lewy i prawy… Co do wpływu na dźwięk i jego jakość - niestety, jakość pozostanie niezmieniona, bowiem interfejs zostanie ten sam (analogowy) z zmieni się tylko końcówka kabla, który na dobrą sprawę można stosować zamiennie… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

No właśnie dopiero po zakupie zauważyłem, że nawet w zestawie znajduję się przelotka 2x RCA na jack - do podłączenia głośników :wink: No ale skoro jakość się nie zmieni to nie ma sensu przepłacać, a kabel jack mam w zasadzie dobry.