Połączenie kilku routerów SIM + antena zewnętrzna

Hej,
W pomieszczeniu w którym znajduje się router Huawei B535 korzystający z karty SIM LTE PLAY, korzysta z niego kilka komputerów i telefonów. Zasięg w tym pomieszczeniu i okolicy jest dość kiepski, przez co internet którego parametry to ok.20mb download 6mb upload dzielący się na kilka osób, drukarke i telefon voip działa bardzo wolno.
Wpadłem na pomysł aby zakupić jeszcze z 2 routery mogą być nawet takie same, i 2 karty sim do nich. Wtedy do jednego routera jest podłączone kilka komputerów lanem, do drugiego kilka i do trzeciego kilka. Pytanie jest takie czy po pierwsze faktycznie to przyśpieszy internet, i po drugie czy jest opcja ustawienia takich samych adresów ip na tych routerach i stworzenia jednej sieci WIFI do wszystkich trzech routerów ? (połączenie drukarki) I pytanie drugie, gdybym chciał zakupić antenę zewnętrzną SignaFlex, można jedną antenę podłączyć do trzech routerów?

Stawiasz vyattę lub jakikolwiek bardziej złożony router obsługujący LB, sieć WiFI wystawiasz wtedy ze swojego routera, który z jednej strony ma twoją sieć, a z drugiej 3 sieci operatorów.
Antenę teoretycznie możesz wykorzystać tę samą do wszystkich routerów, ale… uzysk z anten LTE jest marny, koszty dobrej jakości rozdzielaczy zabijają sens takiego numeru. Jak masz 3 różne anteny to możesz je wykierować na różne BTS-y,.
Maksymalna prędkość łącza testowana P2P i tak nie przekroczy przepustowości najszybszego przyłącza, ale teoretycznie powinieneś podnieść komfort użytkowania przez wielu użytkowników.
Jakbyś chciał mieć na wszystkich sieciach (bo będą 3 będące dla Ciebie WAN-em) to już musisz się dogadywać z operatorami, ogarnąć sobie AS-a, BGP i zarezerwować kilka dni czasu jeśli zadajesz pytanie na forum :slight_smile:

Jeżeli limitów nie masz z ograniczenia operatora to antena lte chyba byłaby lepszym pomysłem