Połączenie Komputera z Telewizorem

(Figo D) #1

Witam. Dzisiaj połączyłem mój komputer (GeForce 7950 GT 512MB) do telewizora LCD Samsung LE27T5 i mam problem. Połączyłem te dwa urządzenia Euro-AV i S-Video i Jackiem do dzwieku. O to ten kabel http://allegro.pl/item223137401_podlacz ... v_5_m.html

Więc co do mojego problemu

Wszystko ładnie pięknie ale obraz jest czarno biały. Szukałem tego problemu w googlach i wiele osób ma ten problem lecz żadne z podanych rozwiązań u mnie nie działa.

Może ktoś ma jakieś pomysły jak ustawic kolor w telewizorze?

Będę ogromnie wdzieczny za każda poradę i pomoc :frowning:

(fiłek) #2

Dzioba nie wiem jak to ustawić ale u mnie żeby był kolor w telewizorze musiałem wymienic na "lepszy model" :wink:

(Figo D) #3

To nie jest Stary Model został kupiony w tamtym roku. Jego cena teraz to 4000 zł ma hd ready i tym podobne rzeczy wydaje mi sie ze jest to dobry telewizor.

(Szymszejdi) #4

Skoro nie wiesz, to nie pisz.

Dzioba Może napisz co próbowałeś zrobić to nie będziemy musieli zgadywać, podstawowa sprawa to ustawienie w programie od karty graficznej odpowiedniego systemu nadawania PAL/SECAM. Telewizor masz podłączony jako drugi monitor czy kolnujesz obraz z monitora na TV?

Tak w ogóle to zły kabel kupiłeś, jeżeli dobrze znalazłem w googlach, to ta karta ma wyjscie DVI, Twój TV powinien je obsługiwać, a jak nie to chociaż S-video

(Figo D) #5

Obraz z komputera mam ustawiony jako klon. W karcie graficznej mam ustawiony system PAL-D telewizor ustawiony jest na PAL :frowning:

(Clubbasse207) #6

Dzioba

skoro masz tv HD to po jaką cholere łączysz go

????

ja mam również tv Hd i służy mi jako monitor i normalnie podłączyłem d-sub d-sub ...

jeśli masz w tv wolne hdmi to może podpiąc pc z tv za pomocą DVI - HDMI

lub jeśli tv ma DVI to DVI - DVI

twoja grafika ma też wyjście HD za pomocą złącza komponent więc możesz też tak podpiąc PC z TV ...

wybrałeś najgorszy możliwy sposób !

w sposobach przedstawionych przezemnie będziesz miał pełną rozdziałkę z kompa na tv a nie skalowana do PAL ...

(Figo D) #7

No nic nie bardzo sie na tym znam dobrze ze kabelek nie byl drogi

author_vision kupie nowy kabelek ale mam prosbe podaj mi w punkach dwa najlepsze polaczenia komputera z tv i jakbys mogl jakis przykladowy kabelek

np na allegro jesli nie to same dwa najlepsze polaczenia wystarcza bardzo dziekuje za pomoc :slight_smile:

Aha i jeszcze jedno jesli kupie nowy kabel to problem z czarnobialym obrazem zniknie? pozdrawiam

(fiłek) #8

Dzioba raczej nie

(Clubbasse207) #9

najlepiej łączyć

DVI - DVI

Dsub - Dsub

dvi-dvi

D-sub - D-sub

tak !

wyjdź chłopie !

edit:

jaki cudem ten wątek jest już zaindeksowany przez google :shock: ?

(Figo D) #10

Dzieki wejscie DVI mam zajete przez DVD wiec kupie kabelek D-sub :slight_smile:

(fiłek) #11

author_vision na starym TV testowałęm 3 kable w każdym był obraz czarno biały ...

po zmianie TV jest cacy

Sam Wyjdz

(Figo D) #12

No to kupilem kabel DVI - DVI kolory sa wszystko ladnie pieknie ale...

Jak zawsze musi byc jakies ale...

Obraz sie lekko trzesie nie jest to ogromne trzesienie lecz niektore rzeczy naprawde trudno odczytac a druga sprawa jak ustawic wielkosc obrazu na tv aby byl to klon z pc ustawilem zeby sie dopasowal to pasek start i ikonki przy

rogach mojego monitora nie widac na pc.

Pomoze ktos?