Połączenie komputera z TV

Witam, kupiłem taki konwerter http://www.allegro.pl/item845724616_pod … r_vga.html i dostałem do niego instrukcję w której jest napisane żeby za pomocą programu PowerStrip zmienić rozdzielczość i częstotliwość ekranu, robię wszystko tak jak jest opisane w instrukcji i pierwszy raz jak włączyłem tv to widziałem tylko prawy górny róg pulpitu a później pojawiają się tylko kolorowe paski które przesuwają się z góry na dół. Dokładnie tak to wygląda http://img51.imageshack.us/img51/4782/dsc00288l.jpg Wie ktoś może co z tym zrobić? Mój telewizor to philips 28pt4457/58 a karta graficzna Radeon 4870 bez wyjścia na tv.

Pozdrawiam.

Hej,

Nie wiem czemu wszyscy piszą, że należy Power Strip’em ustawiać rozdzielczość i odświeżanie. Spróbuj z poziomu sterowników do karty graficznej. Dość dobrze opisane jest to w artykule o tematyce TV-out.

Wygląda to tak, jakby tylko część danych trafiała do telewizora - spróbuj podociskać złącza - zarówno w TV jak i komputerze. Jeśli to nic nie da, to obawiam się, że konwerter jest uszkodzony… :confused:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za linka do tego artykułu, na pewno skorzystam. Pierwsze co robiłem to właśnie próbowałem PowerStripem a później już z poziomu sterownika i niestety efekt był ten sam.

Hej,

Jeżeli więc problem występuje także przy ustawieniach z poziomu sterowników, to uszkodzone jest jedno z trzech - konwerter, złącze w telewizorze bądź złącze D-Sub w karcie graficznej. Te ostatnie sprawdzisz podłączając pod złącze monitor; złącze w TV podłączając dowolne urządzenie. Jeśli one będą działać, winny jest konwerter…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Karta i tv sprawne, aktualnie pod tv mam podłączone dvd i działa bez zarzutów tak samo monitor do karty.

Hej,

Czyli zostaje uszkodzenie konwertera… Oczywiście dla pewności możesz przetestować go - jeśli masz możliwość - na innym sprzęcie. Jeśli i tam nie będzie działał, to pewność 100%, że korekta jest uszkodzona.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W najbliższym czasie będę miał możliwość przetestowania czy działa poprawnie. Jeśli nie będzie to jest jakaś możliwość naprawienia tego?

Hej,

Niestety, ale raczej nie… Przejściówka wygląda na tanią chińszczyznę, więc nawet luty do konwertera mogą być bardzo kiepskie… Tanie urządzenia nie gwarantują niestety niezawodności i prawidłowości działania. :?

Pozdrawiam,

Dimatheus