Połączenie komputera z TV


(system) #1

Witam, kupiłem taki konwerter http://www.allegro.pl/item845724616_pod ... r_vga.html i dostałem do niego instrukcję w której jest napisane żeby za pomocą programu PowerStrip zmienić rozdzielczość i częstotliwość ekranu, robię wszystko tak jak jest opisane w instrukcji i pierwszy raz jak włączyłem tv to widziałem tylko prawy górny róg pulpitu a później pojawiają się tylko kolorowe paski które przesuwają się z góry na dół. Dokładnie tak to wygląda http://img51.imageshack.us/img51/4782/dsc00288l.jpg Wie ktoś może co z tym zrobić? Mój telewizor to philips 28pt4457/58 a karta graficzna Radeon 4870 bez wyjścia na tv.

Pozdrawiam.


(Dimatheus) #2

Hej,

Nie wiem czemu wszyscy piszą, że należy Power Strip'em ustawiać rozdzielczość i odświeżanie. Spróbuj z poziomu sterowników do karty graficznej. Dość dobrze opisane jest to w artykule o tematyce TV-out.

Wygląda to tak, jakby tylko część danych trafiała do telewizora - spróbuj podociskać złącza - zarówno w TV jak i komputerze. Jeśli to nic nie da, to obawiam się, że konwerter jest uszkodzony... :confused:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(system) #3

Dzięki za linka do tego artykułu, na pewno skorzystam. Pierwsze co robiłem to właśnie próbowałem PowerStripem a później już z poziomu sterownika i niestety efekt był ten sam.


(Dimatheus) #4

Hej,

Jeżeli więc problem występuje także przy ustawieniach z poziomu sterowników, to uszkodzone jest jedno z trzech - konwerter, złącze w telewizorze bądź złącze D-Sub w karcie graficznej. Te ostatnie sprawdzisz podłączając pod złącze monitor; złącze w TV podłączając dowolne urządzenie. Jeśli one będą działać, winny jest konwerter...

Pozdrawiam,

Dimatheus


(system) #5

Karta i tv sprawne, aktualnie pod tv mam podłączone dvd i działa bez zarzutów tak samo monitor do karty.


(Dimatheus) #6

Hej,

Czyli zostaje uszkodzenie konwertera... Oczywiście dla pewności możesz przetestować go - jeśli masz możliwość - na innym sprzęcie. Jeśli i tam nie będzie działał, to pewność 100%, że korekta jest uszkodzona.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(system) #7

W najbliższym czasie będę miał możliwość przetestowania czy działa poprawnie. Jeśli nie będzie to jest jakaś możliwość naprawienia tego?


(Dimatheus) #8

Hej,

Niestety, ale raczej nie... Przejściówka wygląda na tanią chińszczyznę, więc nawet luty do konwertera mogą być bardzo kiepskie... Tanie urządzenia nie gwarantują niestety niezawodności i prawidłowości działania. :?

Pozdrawiam,

Dimatheus