Połączenie konsol i komputerów pod jedną sieć

Cześć,

mam neta z Cyfrowego Polsatu. Od nich jest router, który daje sygnał wifi - z wifi korzysta konsola nr1 i laptop oraz telefony - tu nie ma żadnych problemów.

z routera Polsatu kablem doprowadziłem sygnał do switcha na piętrze, z tego switcha idzie jeden kabel do jednego kompa - wszystko OK - i drugi kabel do routera nr2. z niego rozdzieliłem sygnał kablem na PC oraz konsole nr2, do tego udostępniam wifi, coby na piętrze był lepszy sygnał (nie wiem czy tak to działa, ale jakoś działa)

polsatowy router jest skonfigurowany, adresy przypisane. komputery mają stałe 192.168.1.100 do 102, żeby nic się nie gryzło, konsole 200 i 201, w telefonach gorzej to ustawić więc pobierają adresy automatycznie. jak nie ustaliłem adresów na sztywno, to telefon potrafił pobrać ten sam adres co konsola i rozłączało mi neta podczas gry a telefon przyjmował wcześniejszy adres konsoli.

 

wiem, że skomplikowane te połączenia, no ale jak się zachciało każdemu tabletów i smartfonów to tak mamy.

 

  1. czy switch na piętrze musi być w jakikolwiek skonfigurowany?

  2. czy router nr2 od ktorego sygnal dostaje PC i konsola musi byc skonfigurowany w jakis sposob? jest to asmax ar904u, pytam bo nigdzie indziej nie ma zadnych problemów, tylko z tym komputerem i z ta konsola, ktora jest pod niego podpieta. czasem komp szuka internetu 15minut, a na konsoli bardzo często rozłącza połączenie.

Szukam rozwiązań tego problemu, niekoniecznie jest to wina routera, może serwerów gier, lub samej konsoli, jednak od czegoś muszę zacząć, a od tego najłatwiej.

 

zdaję sobie sprawę, że nie jest to idealne połączenie, żeby ciągnąć sygnał od routera do routera, no ale nie mam innej możliwości.

 

jak coś niejasne, to rozrysuję :slight_smile:

 

dzieki z gory za jakiekolwiek wskazowki

Switcha nie skonfigurujesz w żaden sposób, no chyba że to przełącznik zarządzalny za 2000 zł.

Jeśli chcesz mieć wszystko w jednej podsieci to zamiast routera do switcha podpinasz AP, albo z routera robisz przełacznik, tj. przepinasz kabel z WAN do LAN.

Twoje problemy wynikają po prostu z błędnej adresacji i dziwne, że ta sieć w ogóle działa.