Połączenie LAN router-router

Witam, mam pytanie, a mianowicie, czy gdyby z głownego routera pociągnąć kabel Lan ethernet i podłączyć go do innego routera, to czy ten drugi router stworzy sieć wifi, czy ja przedłuży. Czy w ogole zadziała takie coś? Mam nadzieję że mnie zrozumieliscie.

Powinno się dać ustawić go w trybie Access Point i raczej będzie “przedłużeniem sieci”.


Najlepiej podaj co to masz za modele routerów, powinno być na spodzie w “tabliczce”.

Jak wspomniano - rozrysuj to.
Chcesz separować sieci? Jak nie, to na tym drugim routerze wyłącz DHCP, ustaw wifi (nazwę, hasło) i połącz je LAN do LAN (port WAN pusty).

1 polubienie

Chyba, że korzysta z routera Asus, to wtedy w trybie AP też podłącza się do WAN. :slight_smile:

1 polubienie

Gniazda LAN i WAN sa wyjściami switcha i mozesz w ten sposób rozprowadzić kablem sygnał w budynku do czterech miejsc (z reguły tyle jest wyjść LAN)

Zrobi tak, jak go skonfigurujesz.

Eee… co?
Tak, w tanich routerach porty oznaczone jako LAN są zwykle wyjściami wbudowanego switch, cała reszta nie ma sensu.

Przełączniki można łączyć, nic nie stoi na przeszkodzie aby do routera podłączyć kolejny switch i wyprowadzić nie cztery, a np. 48 przewodów.

Z tego co wiem to kazdy router ma zintegrowany switch a w niektórych nawet Wan po odpowiedniej konfiguracji może zmienić się w Lan