Połączenie LAN

Mam taki problem:

mam dwa komputery:

stary, stacjonarny, windows XP, dokupiłem do niego dzisiaj karte sieciową, dostęp do neta

nowszego laptopa z win7,

Chce je połączyć LAN’em crosowanym (czy jak to się tam pisze). Podłączam kabel z jednej strony, i z drugiej. W laptopie połączenie jest odbierane jako sieć niezidentyfikowana (ale mimo to piesze że połączono z “sieć publiczna”), a na stacjonarnym wyskakuje dymek “to połączenie może byc ograniczone lub niedostępne…”. W ani jednym ani drugim nie widać na wzajem komputerów w miejscach sieciowych. Co zrobić żeby połączyć te dwa kompy i żebym miał internet w laptopie?

XP:

Panel Sterowania -> Połączenia Sieciowe. Prawym myszy na połączeniu lokalnym -> właściwości. Protokół IP -> dwuklik. Wpisz tam dane:

Win7 (Laptop):

Panel Sterowania -> Centrum Sieci i Udostępniania -> Zmień ustawienia karty sieciowej (po lewej). Prawym na połączenie lokalne -> właściwości.

Protokół IPv4 -> dwuklik myszy. Wpisz tam:

Jezeli chcesz, żeby Xp udostepniał połączenie laptopowi, we właściwościach połączenia XP wybierz zakłądkę ‘Zaawansowane’, tam będzie opcja udostepniania połączenia. ewentualnie skorzystaj z kreatora udostępniania połączenia na Windows XP.

PZDR, H

Przy tym połączeniu maska 255.255.255.0

Na dwa komputery? Po co?

Komputer PC musi mieć dwie karty sieciowe.

KARTA Od strony internetu ip maske brame

KARTA Od strony lapka: ip i maske z innej puli niż ten pierwszy interfejs oraz należy ustawić DNS dla kompa stacjonarnego najlepiej na serwer dostawcy.

Na koniec należy wyperswadować mu iż powinien przekazywać pakiety miedzy interfejsami.


KARTA Na lapku: ip i maske z tej samej puli co lanowy interfejs PC oraz ustawić brame na interfejs lanowy PC, no i DNS dla lapka.


Jeżeli dodatkowo chcesz widzieć kompy wzajemnie w sieci lokalnej to muszą należeć do tej samej grupy roboczej oraz mieć inne nazwy. no i coś udostępnić by wypadalo.

chyba o niczym nie zapomniałem

powodzenia

Sielly , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif