Połączenie Laptop - Laptop za pomoca kabla HDMI

Czy jest możliwe połączenie 2 laptopów (Asus i Samsung) za pomocą kabla HDMI?? Chodzi oczywiście o korzystanie z jednego laptopa jako dodatkowego monitora. Próbowałem to zrobić i ani jeden, ani drugi nie widzi innych monitorów.

To raczej nie jest możliwe, przypuszczam że te porty w laptopach działają jedynie w trybie “nadajnika” sygnału i nie mają możliwości jego odbioru, czyli na podobnej zasadzie co D-SUB lub DVI, nimi również nie zepniesz lapków…

No właśnie dostaje info od żony, że ona łączyła za pomocą D-SUB. Może są jakieś specjalne rodzaje tych kabli??

Kabel nie ma nic tutaj do rzeczy

Brawo… Więc co ma??

Znaczenie ma to czy laptop posiada WYjście czy WEjście tych gniazd. Każdy laptop posiada WYjście hdmi - więc nie jest możliwe połączenia dwóch laptopów razem bo oba nadają sygnał, a nie nadsłuchują. To samo w przypadku gniazd D-SUB.

Moja żona utrzymuje, że jest to wykonalne za pomocą kabla D-SUB i że ona robi coś takiego w pracy all the time. Może być to prawdą??

Jeżeli w którymś lapku ten d-sub jest “in” (w co szczerze wątpię) to może to być prawdą, jednak obstawiam że coś się, z całym szacunkiem dla małżonki Twojej, Jej pomyliło :wink:

A żona przypadkiem nie podpina laptopa pod “zwykły” monitor (LCD/CRT), który ma standardowo podłączony pod komputer stacjonarny lub inny laptop? Sam, dla przykładu, podłączam od czasu do czasu swojego laptopa pod monitor 22" poprzez D-SUB. Może dla żony “nie robi różnicy” co jest komputerem, a co jest tylko peryferium do niego. Chyba że ma w pracy “przełącznik/rozdzielacz”, którym można podłączyć dwa lub więcej komputerów/laptopów do jednego monitora… ale tak czy siak podłączany jest “nadajnik” (laptop/komputer) do “odbiornika” (monitor/telewizor).

Samo bezpośrednie połączenie co najmniej dwóch laptopów jest możliwe, ale tylko w przypadku wymiany danych między nimi (np. “dzielenie” się plikami) i robi się to poprzez kable eth. (internetowy, skrętka), USB lub radiowo (wifi). Można też “współdzielić pulpit” przy pomocy odpowiedniego oprogramowania (TeamViewer), dzięki czemu możesz obsługiwać komputer/system nie będąc przy nim fizycznie, ale nie odbywa się to przez porty z tematu (przeważnie przez sieć).

Ogólnie rzecz ujmując, laptop nie jest “nastawiony” na odbiór sygnału poprzez HDMI, D-SUB, DVI, przez te porty jedynie go wysyła. Tymi portami można podłączyć jedynie monitory “wolno-stojące” i/lub telewizory, nic więcej.