Połączenie Laptop - Laptop za pomoca kabla HDMI


(Pedrossi) #1

Czy jest możliwe połączenie 2 laptopów (Asus i Samsung) za pomocą kabla HDMI?? Chodzi oczywiście o korzystanie z jednego laptopa jako dodatkowego monitora. Próbowałem to zrobić i ani jeden, ani drugi nie widzi innych monitorów.


(manieKMP) #2

To raczej nie jest możliwe, przypuszczam że te porty w laptopach działają jedynie w trybie "nadajnika" sygnału i nie mają możliwości jego odbioru, czyli na podobnej zasadzie co D-SUB lub DVI, nimi również nie zepniesz lapków...


(Pedrossi) #3

No właśnie dostaje info od żony, że ona łączyła za pomocą D-SUB. Może są jakieś specjalne rodzaje tych kabli??


(Nonpresidentband) #4

Kabel nie ma nic tutaj do rzeczy


(Pedrossi) #5

Brawo... Więc co ma??


(LonngerM) #6

Znaczenie ma to czy laptop posiada WYjście czy WEjście tych gniazd. Każdy laptop posiada WYjście hdmi - więc nie jest możliwe połączenia dwóch laptopów razem bo oba nadają sygnał, a nie nadsłuchują. To samo w przypadku gniazd D-SUB.


(Pedrossi) #7

Moja żona utrzymuje, że jest to wykonalne za pomocą kabla D-SUB i że ona robi coś takiego w pracy all the time. Może być to prawdą??


(Semtex) #8

Jeżeli w którymś lapku ten d-sub jest "in" (w co szczerze wątpię) to może to być prawdą, jednak obstawiam że coś się, z całym szacunkiem dla małżonki Twojej, Jej pomyliło :wink:


(manieKMP) #9

A żona przypadkiem nie podpina laptopa pod "zwykły" monitor (LCD/CRT), który ma standardowo podłączony pod komputer stacjonarny lub inny laptop? Sam, dla przykładu, podłączam od czasu do czasu swojego laptopa pod monitor 22" poprzez D-SUB. Może dla żony "nie robi różnicy" co jest komputerem, a co jest tylko peryferium do niego. Chyba że ma w pracy "przełącznik/rozdzielacz", którym można podłączyć dwa lub więcej komputerów/laptopów do jednego monitora... ale tak czy siak podłączany jest "nadajnik" (laptop/komputer) do "odbiornika" (monitor/telewizor).

Samo bezpośrednie połączenie co najmniej dwóch laptopów jest możliwe, ale tylko w przypadku wymiany danych między nimi (np. "dzielenie" się plikami) i robi się to poprzez kable eth. (internetowy, skrętka), USB lub radiowo (wifi). Można też "współdzielić pulpit" przy pomocy odpowiedniego oprogramowania (TeamViewer), dzięki czemu możesz obsługiwać komputer/system nie będąc przy nim fizycznie, ale nie odbywa się to przez porty z tematu (przeważnie przez sieć).

Ogólnie rzecz ujmując, laptop nie jest "nastawiony" na odbiór sygnału poprzez HDMI, D-SUB, DVI, przez te porty jedynie go wysyła. Tymi portami można podłączyć jedynie monitory "wolno-stojące" i/lub telewizory, nic więcej.