Połączenie laptopa z dyskiem zewn przez router i TV

Witajcie,

 

mam problem z podłączeniem / konfiguracją domowej sieci, w której są laptop, dysk zewn i telewizor SmartTV LG 42LB5700, wszystko działa na routerze Huawei B593-5518.

 

W tej chwili TV połączony jest przez USB z dyskiem i kablem sieciowym z routerem, laptop łączy się przez WiFi.

 

Czy da się tak to zorganizować, żebym na laptopie ‘widział’ dysk?

Jak skonfigurować taką sieć?

 

Można jeszcze kombinować, żeby dysk podłączyć do routera, ale czy wówczas TV będzie widział jego zawartość?

 

Dzięki za wszelkie uwagi!

pozdrawiam

supamc

wydaje mi się, że TV nie udostępnia zasobów (USB) do sieci, ale druga opcja jest bardziej prawdopodobna - tv może przeglądać zasoby sieci, więc dysk podłączony do routera powinien być jak najbardziej widoczny.

Podłączyłem dysk do routera, ale nic to nie dało.

TV nie widzi dysku, laptop nie widzi dysku.

Jak skonfigurować router, żeby mógł obsłużyć dysk zewnętrzny?

 

EDIT:

 

Problem jest w tym, że router nie widzi konkretnie mojego dysku (Toshiba 1TB Alu Case), inne dyski, np pendrive - widzi bez problemu.

W czy może być problem?

To że router ma złącze USB nie znaczy, że można podpiąć do niego dysk. Na routerze musi jeszcze być uruchomiony serwer plików (FTP, SMB lub NFS), oczywiście o ile oprogramowanie routera posiada taki serwer.

system plików na dysku zewnętrznym?

Wystarczy chwila w instrukcji obsługi by znaleźć:

 

Racja, wczoraj wieczorem znalazłem instrukcje, nie miałem czasu jeszcze dać znać.

W każdym razie, czekają mnie 2 dni kopiowania z dysku na dysk i spowrotem :slight_smile:

 

dzięki za pomoc!

Pamiętaj, że dysk z systemem FAT32 będzie miał ograniczenie do max 4GB na plik.

Sprawdź czy router zobaczy dysk z systemem exFAT.

Witajcie ponownie,
wygląda na to, że będę zmieniał router, w związku tym chciałbym wrócić do powyższego tematu.

Chciałbym mieć taką sytuację:
Dysk podłączony pod router, router kablem z TV i bezprzewodowo z laptopem.
Chciałbym widzieć dysk zarówno z poziomu laptopa jak i TV.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie routera? (Analizując powyższe posty - problemem był system plików (router obsługiwał tylko FAT32, który z kolei nie wchodził w grę z uwagi na zbyt niską max. wielkość plików))
Czy tylko to, żeby router obsługiwał NTFS?
Czy jeszcze jakieś inne technologie musi obsługiwać?

dzięki za info,
supamc

Ja mam to rozwiązane następująco:
Mam router z OpenWRT - który ogarnia to bez poniższego notebooka, ale ma małą wydajność i się wiesza co jakiś czas, gdy uruchomię na nim klienta torrent.

Do routera podłączony kablem LAN tani notebook, na jakimś linuksie (*buntu nie pamiętam, który menadżer okien dokładnie). Duży dysk zewnętrzny podłączony przez USB do notebooka (niestety tylko 2.0). Można też do routera.
NA notebooku działa: serwer FTP i miniDLNA (dla multimediów w TV) <= to miniDLNA jest kluczowe w udostępnieniu zasobów dla TV również w Twoim przypadku.