Połączenie laptopa z routerem

(Pysiakcraft) #1

Witam,

Mam taki problem iż nie mogę połączyć laptopa z routerem niby pisze że połączono ale internetu nie ma laptop ma Winowsa XP. Normalnie prze kabel do routera jest połączony komputer stacjonarny i na nim internet śmiga ma Windowsa 7. Model routera linksys WRT120N . Nie wiem trzeba zrobić jakąś grupę czy co ?

Proszę o pomoc.

(dark__jedi) #2

Podłącz laptopa przewodem i sprawdź czy masz internet.

W zasadzie internet powinien się pojawić też na wifi, pod warunkiem, że świadomie założyłeś nazwę sieci wifi, ustawiłeś odpowiednie szyfrowanie, oraz hasło..

(roobal) #3

Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

netsh int ip show config

route print

nslookup dobreprogramy.pl

(Pysiakcraft) #4

Laptop wykrywa sieć tylko jak się połączy to dalej nie ma internetu sygnał jest dobry bo próbowałem w tym samym pokoju gdzie stoi router. Internet był dzień wcześniej a następnego już nie więc nie wiem o co chodzi bo przez chyba rok internet na laptopie był a treaz dupa.

(roobal) #5

Dlatego jak podasz wyniki powyższych poleceń, to może uda się nam znaleźć przyczynę problemu.

(Pysiakcraft) #6

Przepraszam że nie podałem wcześniej ale nie miałem dostępu do komputera. oto wiersz poleceń nie wiem czy dobrze wpisałem ale oto on:

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

© Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\SysOp>ipconfig /all

Konfiguracja IP systemu Windows

Wystąpił błąd wewnętrzny: Urządzenie podłączone do komputera nie działa.

Aby uzyskać dalszą pomoc, skontaktuj się z Pomocą techniczną Microsoft.

Informacje dodatkowe: nieznany kod stanu nośnika.

C:\Documents and Settings\SysOp>

-- Dodane 29.03.2013 (Pt) 20:29 --

Dobra, musiałem skonfigurować nową sieć i teraz wszystko działa temat do zamknięcia z bardzo dziękuje za pomoc.