Połączenie laptopa z routerem

Witam.

 

Mam laptop Lenovo win8 64 bit, Intel Core i7, 2x 2.10GHz, 12 GB RAM, k. graficzna NVIDIA GeForce GT 740M

 

Postaram się streścić i dość precyzyjnie określić mój problem. Przyjechałem do kuzyna, ma on router i internet i info necie (wszystkie dane na kartce są), chciałem się z nim połączyć wpisując dane tam gdzie trzeba (jak na zdjęciu Ustawienia sieci LAN). Co prawda połączyłem się z internetem ale bardzo często pojawia mi się komunikat "Nie można nawiązać połączenia z serwerem proxy (na wszystkich przeglądarkach) a ponadto nie odpalę żadnej gry online. Pliki mi pobiera (400+Kb/s) ale nie włączę żadnej gry przez internet typu LoL, GW2, WoW nic.

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

post-249142-0-69764000-1388011834_thumb.

Wygląda na to, że ustawienia sieciowe pobierane są od dostawcy. Skoro tak, możliwe że dostawca nie dopuszcza twojego komputera do sieci. Jak podłączysz się do samego routera, to bez tej konfiguracji nie da się korzystać z internetu? Podejrzewam, że te ustawienia powinno się pobierać, gdy nie ma się routera, bo skoro router łączy się już z internetem, to nie trzeba niczego więcej robić, o ile router nie łączy się tylko z siecią ISP.

 

Uruchom wiersz poleceń na komputerze kuzyna i podaj wyniki poniższych poleceń :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

Dobra spróbuję.

Gdy wpisuję “netsh dump > %HOMEPATH%\Pulpit\netsh_dump.txt” jest napisane: “System nie może odnalzźć określonej ścieżki”

Ok juz jest git zamiast Pulpit wpisalem Desktop :smiley:

Sorki, że tyle postów nawaliłem ale mam to: http://wklej.org/id/1215837/


Na przyszłość użyj opcji edytuj.

roobal

Czekam na wyniki pozostałych poleceń. I oczywiście są to wyniki z komputera kuzyna?

Tak to z komputera kuzyna, nie wiem dlaczego ale teraz już nie mam tego komunikatu “Nie można nawiązać połączenia z serwerem proxy” wszystko działa poprawnie (nawet pobieram z prędkością +480kB/s i śmigam po stronkach bardzo szybko), ale dalej nie mogę zalogować się albo w ogóle włączyć żadnej gry online (przeglądarkowe via www chodzą jak należy) ale gry na bazie klienta nie.

Spróbuj korzystać z internetu bez serwera proxy, podłącz się tylko do routera i powinno wystarczyć. Jak podłączysz się do routera, podaj wynik polecenia z twojego komputera ipconfig. Jeśli masz taką samą adresację, to proxy nie powinno być Ci potrzebne do działania internetu. Z proxy korzysta się głównie, żeby ominąć pewne ograniczenia lub przyśpieszyć ładowanie stron www.

Acha tylko jak mam się połączyć z tym routerem?

Za pierwszym razem nawet nie kombinowałem z proxy tylo normalnie zarz po wykryciu przez komputer sieci mojego kuzyna wpisałem tylko haslo.

Zaraz po tym pojawiła się ikonka że połączenie to jest ograniczone. Popatrzyłem do dokumentów tego internetu i pisało żeby wpisać w wyszukiwarce jakieś IP. U mnie w Orange wpisywało się 192.168.1.1 i tam była strona operacyjna Liveboxa, natomiast gdy wpisałem podobny adres w wyszukiwarce (taki jaki był na tej kartce z danymi) zniknęła ikonka połączenie ograniczone i było napisane: sieć (tu SSID): Połączono… ale nie miałem dostępu do internetu w każdej wyszukiwarce to samo “Nie można się połączyć z internetem” dałem “rozwiąż problem” to systemowe narzędzie i było napisane że straciłem sygnał z routerem (a przecież obok niego siedziałem i był full pasek sygnału) i proszę zresetować router ldłączeć od zasilana na 10 sekund następnie włączyć itd. Nic nie pomogło. 

 

Dobra tutaj mam wykaz z komendy ipconfig oraz ipconfig /all z mojego komputera http://wklej.org/id/1216306/

 

Zaznaczam, że w dostępie do internetu mam full sygnał i jest napisane, że “Połączono”. (W ustawieniach przeglądarki w ustawieniach LAN odznaczyłem opcję z proxy i zaznaczyłem tę pierwszą “automatycznie wykryj ustawienia”)

 

Tutaj natomiast jest wykaz z ipconfig oraz ipconfig /all Z UŻYCIEM PROXY http://wklej.org/id/1216305/ gdzie działa mi tylko przeglądarka.

Kuzyn ze swojego kompa też łączy się przez proxy (w ustawieniach przeglądarki ma ustawioną 2 i 3 opcję tak jak ja - ten obrazek w pierwszym poście tego tematu) nie rozumiem…

 

Wiem że to dość nietypowy problem i niewielu ludzi może tutaj zaradzić ale proszę o jakąkolwiek pomoc.

Pierwsza sprawa, odłącz jeden z adapterów WiFi od sieci. Druga,

 

Napisz co to za IP i pokaż zrzut co się pojawia po wpisaniu w przeglądarce.

Ja podejrzewam, że administrator blokuje niechcianych gości w swojej sieci.