Połączenie liveboxa 1 i linksysa wag320n

W skrócie: nie wiem jak ustawić linksysa.

Link do wątku gdzie nie udzielono mi odpowiedzi, a chciałbym dzisiaj jeszcze to skończyć konfigurować:

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13024974&N=1

 

Może wy dacie radę? Z góry dzięki za pomoc.

Z tego co widzę, router posiada gigabitowe porty, więc powinien wspierać auto MDI-MDIX, więc routery możesz podłączyć dowolnym kablem sieciowym. Co do pytań z innego forum. Tak, możesz zamienić routery miejscami. Routery łączysz kablem sieciowym portami LAN (ethernet), jeśli żaden router nie posiada funkcji auto MDI-MDIX, potrzebny będzie kabel krosowany. Na jednym z routerów (wybór dowolny) wyłączasz serwer DHCP i to właściwie wszystko. Co do Liveboksa, nie miałem z nim do czynienia, więc musisz wyczytać w instrukcji, do którego portu (eth1 czy eth2) podłączyć kabel sieciowy. Z tego co pamiętam, do jednego portu podłączasz komputery, a do drugiego chyba dekoder, ale jak pisałem, musisz sprawdzić w instrukcji co do jakiego portu podłączyć. Pamiętaj tylko, że dekoder działa tylko z Liveboksem, więc z do Linksysa go nie podłączysz, jeśli z tego korzystasz.

W livboxie funkcje na portach eth1 badz eth 2 mozna zmieniac wystarczy wyłaczyc działajaca na nim usługe albo ustaiwc jako ethernet. Co do tego 320 robal dobrze radzi, ale mozna tez ustawic jden port jego switcha jako WANowski i tez bedzie działał jednak moim zdanie nie trzeba tu tego robić.