Połączenie liveboxa z routerem DSL

Witam serdecznie. Mam taki problem- potrzebuje zwiększyć sygnał WiFi nadawany z liveboxa, jednak wymiana pudła na normalny router nie wchodzi w grę (telewizja z neostrady). Czy podłączenie routera DSL z WiFi do liveboxa przez kabel załatwi problem? Czy jest to skomplikowane, jaki router polecacie?

Czy polepszenie jakości sygnału załatwi problem wysokich pingów w grach? Pozdrawiam.

Dodane 18.09.2011 (N) 13:55

Tak myślałem, czy nie lepszym wyjściem byłoby kupienie anteny do laptopa na USB/Expresscard, ewentualnie zakup repeatera wifi?

nie ruter z modemem adsl tylko normalny ruter http://allegro.pl/tp-link-tl-wr340g-router-wifi-taniocha-polecam-i1778733544.html wpinasz kabel z liveboxa w ten ruter i działa

Pisałem o właśnie takim typie routera, który podałeś. Przeczytaj uważnie :slight_smile: Słyszałem, że jest sporo problemów z konfiguracją takiego zestawu, czyli połączenia tych dwóch routerów, dlatego wolałem spytać.

Czy nie lepszym pomysłem byłoby zamontowanie Access pointu w miejscu, w ktorym siła sygnału jest maksymalna i ciągnięcie sygnału z owego Access pointu?

za Access Point zapłacisz około 100, podłączenie tego rutera nie powinno sprawić najmniejszego problemu gdyż cała konfiguracja tego routera polega na tym ze bierzesz kabel wpinasz w liveboxa i drugi koniec w port w routerze czekasz aż router się ustabilizujesz czekasz chwile i cieszysz się silnym zasięgiem wifi

Ok, rozumiem, ostatnie pytanie. Czy podłączenie Access Pointu w miejsce tego routera w trybie universal repeater da mi podobny skutek wzmocnienia sygnału? Chodzi o to, że mogę zapłacić te 3-4 dychy więcej, a Access Point wykorzystać później w domu, natomiast router z DSL na nic mi się nie przyda, więc wolę AP :slight_smile:

http://www.komputronik.pl/product/87557 … A500G.html Coś w tym stylu na przykład, nada się? Chociażby do postawienia obok Liveboxa i zwiększenia siły sygnału, żeby przebić się piętro niżej?

Ja mam ten ruter postawiony w hali (metalowej) i bez najmniejszego problemu przebija się przez metal watę mineralną płytę gipsową przy nim mam 100% sygnału a na piętrze 70%