Połączenie lokalne, brak internetu


(Vezor1995) #1

Witam, posiadam dwa PC jeden z win7 drugi z winXP i od kilku dni na tym drugim nie mogę wejść na internet ( http://img17.imageshack.us/img17/5642/error1jh.jpg) chociaż połączenie lokalne (chyba) działa prawidłowo bo odlicza czas http://img197.imageshack.us/img197/8739/errora.jpg . Dodam , że wcześniej tego problemu nie miałem, poprostu wszedłem pewnego razu na komputer i już tak było. Tutaj dodam jeszcze ss jak to wygląda na tym pierwszym PC na którym wszystko sprawnie działa http://img443.imageshack.us/img443/6770/pig.jpg .

Proszę tłumaczyć mi w prosty sposób w czym rzecz bo jestem w tych sprawach zielony. Z góry dziękuje za pomoc.


(roobal) #2

Uruchom wiersz poleceń i podaj mi wyniki poniższych poleceń :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

netsh interface ip show config

route print

Masz jakiś router? Jeśli tak, to jaki (nazwa i model)? Łączysz się przewodowo czy bezprzewodowo?


(Vezor1995) #3

Wpisując te polecenia na tym komputerze co internet nie działa wyskakiwało mi za każdym razem "Żądanie nie jest obsługiwane". A gdy wpisałem je na tym co internet działa to wywaliło tyle informacji, że przez pół dnia by się tego nie przeczytało. Mam router Netia Spot, łącze się przewodowo.


(roobal) #4

Uruchom wiersz poleceń jako administrator, tj. prawy przycisk myszy na wiersz poleceń i wybierasz opcję Uruchom jako administrator i spróbuj wykonać te polecenia. Jeśli nie pomoże, wykonaj poniższe polecenie.

netsh interface ip reset

Jeśli nadal będzie pojawiał się ten komunikat, możliwe że przyczyną problemu są uszkodzone pliku, spowodowane, np.infekcją, wówczas przeniosę temat do działu bezpieczeństwo.