Połączenie lokalne - nie można wyłączyć

WItam,

Proponuję zacząć od migracji na nowy system, który posiada wsparcie techniczne jak Windows 7/8 lub Linux. Podaj logi OTL niech specjaliści od logów sprawdzą co się dzieje u Ciebie w systemie. Temat zaś przenoszę do działu bezpieczeństwo.

Nowy log obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool

Dziękuję za odpowiedzi, już dałam jakoś radę z problemem znalazłam rozwiązanie, które tym razem zadziałało…Uff…

Jeśli rozwiązałaś problem to podaj metodę która ci pomogła aby kolejna osoba przeszukująca forum z podobnym pytaniem nie musiała zakładać nowego tematu :wink:

W sumie słuszna uwaga :wink:

Otóż… Ponieważ ktoś miał identyczny problem, znalazłam pewną radę z innego forum o bd. reputacji. Trochę się obawiałam skutków, ale u osoby zakładającej temat na tamtym forum wszystko podziałało, u mnie też ok, póki co nic się nie dzieje z systemem, także CHYBA jest dobrze…

Do rzeczy:

Chodziło o to żeby taki piękny, zgrabny tekst wpisać w Wierszu poleceń, a potem restart komputera:

(tekst dotyczy usług kryptograficznych):

net stop cryptsvc

rename %SystemRoot%\system32\catroot2 catroot2old

Jak pisałam, u mnie poszło wszytko ok, wcześniej natomiast nie mogłam znaleźć pomocy, ponieważ wyciąganie kabla i inne rady, typu: “wyłącz Internet w głównych ustawieniach” nie dawały rezultatu bądź nie były zbyt odpowiednie. :wink: :wink:

Pewnie wielu ludzi nie będzie mieć takiego problemu,ale mam nadzieję, że komuś się przyda. :wink:

 

A tak, to już też w trakcie…  Nie wiem czy Fedora jest w miarę bezpieczna? Czytałam dość sympatyczne opinie o tym systemie, ale wiadomo, różnie bywa… Dwóch Polaków, a zdania trzy :smiley: :smiley:

Ojciec myśli o 2 systemach, XP zostawić, ale utworzyć też drugi, właśnie jakiś już “nieWINDOWSOWSKI” :wink:

Fedora ma mało graficznych konfiguratorów jakie znasz z Windows pokroju panel sterowania. Dla początkujących i nie chcących się zagłębiać w techniczne sprawy polecam raczej Linux Mint, Ubuntu albo openSUSE.

Na forum jest już wątek odnośnie wyboru dystrybucji http://forum.dobreprogramy.pl/jaki-linux-wyb%C3%B3r-dystrybucji-t155827/ i możesz tam sięgnąć po poradę bo ten temat dotyczył czegoś innego :wink:

kaisuj opisuje też na blogu popularne dystrybucje obecnie ma dwa wpisy o dystrybucjach opartych na lxde oraz xfce http://www.dobreprogramy.pl/kaisuj kolejnych można się spodziewać niebawem :wink:

Pozdrawiam

Hmm… Głównie sęk w tym, że to może być mało urozmaicony, “niewybajerowany” system, jedynie coś, co jest bezpieczniejsze od XP…