Połączenie lokalne: Ograniczona łąćznosć lub brak łącznosci

(Playstation00) #1

Jak we właściwościach Protokołu Internetowego (TCP/IP) dam na automatyczne wszystko, to przy ikonie karty w Połączeniach Sieciowych jest napis najpierw: Pobieranie adresu sieciowego - tak przez 30 sekund. Potem wyskakuje przy ikonie wykrzyknik w trójkącie i napis obok ikony: To połączenie może mieć ograniczoną łączność lub brak łączności.

Jednak jedna osoba mi pleciła abym wpisał stałe dane:

IP: 192.168.1.2

brama 192.168.1.1

maska 255.255.255.0

i wtedy zaczęło wszystko ładnie chodzić. Lecz za to nie mogłem dojść do konfiguracji.

Ps. Mam dwie karty sieciowe. Testowałem router na obydwóch i na każdej powtarza się ten sam błąd.

(Bula90) #2

To raczej nic nie zmieni powinieneś zrestartować modemy a jeżeli to nie pomoże to pewnie wina ISP tez kiedys tak miałem to ledwo co wybulało mi 3kb/s :lol: ale w moim przypadku wina leżała po stromnie ISP gdyż wymieniali koncentratory ruch sieciowy przez tydzień nie był stabilny w sieci kablowej oczywiście wpisz może komendę w wierszu poleceń ipconfig/renew

(Playstation00) #3

Skoro to wina ISP, to co mam zrobić :?: Pomóżcie mi, bo wydałem 180zł na ten router a teraz stoi nie używany...:confused:

(Lasinski Jacek) #4

KOZ , wątpię że to wina ISP, rozmawiałem z CzystyZysk , i ma Neostradę, z którą nawet nie może się połączyć.

(Playstation00) #5

Sprostuję: z Neostradą mogę się połączyć, lecz tylko przez Speedtouch a przez router nie idzie się połączyć z Neostradą bo nie mogę go skonfigurować...