Połączenie między Laptopem z Windows Vista Basic a PC z XP

Witam… Tytułem krótkiego wstępu chce napisać że to jest mój pierwszy post na tym forum i proszę nie denerwujcie się jak coś źle napisałem.

Połączyłem 2 komputery tak jak napisane w temacie.

Mam kabel skrosowany, ustaliłem odpowiednie ip na komputerach wyłaczyłem zapore systeu tu i tu, udostępniłem foldery i teraz tak: Jak chce pobrac jakis plik z PC(XP) to wpisuje na Laptopie(Vista) w uruchom "\192.168.0.2\Gry prosi o podanie hasła wiec podaje nazwe użytkownika taka jak mam na PC i haslo i normalnie mnie laczy i pobieram sobie pliki dowoli. A jak chce zrobic w druga strone a mianowicie na PC (XP) wpisuje w uruchom \192.168.0.1\Gry to wyskakuje taki komunikat

"\192.168.0.1\Gry nie jest dostepny. Mozesz nie miec uporawnien do uzywania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj sie z administratorem tego serwera, aby uzyskac uprawnienia dostepu.

Odmowa dostepu.

I tutaj nie wiem o co chodzi prosze o pomoc…

Jak wchodze w stan poloczenia to i na jednym i na drugim kompie pakiety wyslane i odebrane sa bardzo podobne wiec komputery sie widza a dowodem na to jest fakt ze z jednego kompa moge pobierac dane al z drugiego juz nie

Z Gory dzieki