Połączenie modemu ADSL z routerem

Mam dziwny problem z siecią w domu. Gdy podłączę komputer bezpośrednio do modemu (D-link DSL-320B), to mam internet. Żeby było śmieszniej, w połączeniu lokalnym mam zewnętrzne IP Neostrady.

Natomiast, gdy komputer podłączę do routera Linksys WRT54GL, a jego do modemu, to internetu nie mam.

IP modemu to 192.168.1.1, router na WAN ma 192.168.1.2, natomiast w LAN ma 192.168.2.1, komputer z DHCP dostaje 192.168.2.100, więc to raczej jest ok.

Co może być nie tak? Wcześniej miałem TP-Linka TD8816 i taka konfiguracja działała bez problemu.

A dobrze skonfigurowałeś router? Podałeś nazwę użytkownika i hasło w routerze?

Jaką nazwę użytkownika i hasło w routerze? Do połączenia z neostradą używam modemu, do niego podłączam router, do routera komputery.

Dodane 03.12.2011 (So) 20:06

Znalazłem rozwiązanie, może się komuś przyda.

Rozwiązanie jest oczywiście proste i zarazem tak durne, jak to tylko możliwe:

  1. w modemie ustawić nie “PPPoA/PPPoE” lecz “Bridge mode” oraz skonfigurować VPI, VCI i multipleksację;

  2. w routerze ustawić nie DHCP tylko PPPoE i podać login oraz hasło do Neostrady.

Zatem to, co dotychczas realizował modem, czyli uwierzytelnianie i parametry łącza, muszę mieć teraz rozbite na dwa urządzenia. Bez żadnego sensu i zupełnie nieintuicyjnie, no ale trudno.