Połączenie modemu z routerem i komputerem w Multimedia

Witam

Dostałem info na tym forum, ze jak kupie router TP-Link Wr740N to bez problemu podziele sieć z modemu Thomsona od Multimedii, ale jednak mam problem po podłączeniu do PC skonfigurowaniu, nie ma neta ;/ Nie wiem co zrobic. To samo na laptopie.

Należy zresetować modem (wyłączenie zasilania modemu). Modem przydziela adres IP dla jednego

mac adresu karty lub USB, jeśli nie dokonamy restartu tego modemu nie przydzieli on adresu IP

dla urządzenia o innym mac adresie.

Tylko wylaczenie zasilania? Nie trzeba resetowac?

Co chcesz resetować modem ?, zrób jak napisałem

Zrobiłem i nadal nie działa :frowning:

Dodane 15.11.2010 (Pn) 17:17

Mam tak, że niby jest połączenie, ale bez dostępu do internetu

Sklonuj macc twojej karty sieciowej do której dotychczas był połączony net, klon wykonaj w routerze.

Próbowałem, ale może źle albo nie działa.W konfiguracji routera?

Tak

Tzn. Sklonowałem adres WAN, ale nic nie zmieniło się w LAN tak wygląda to:

http://img6.imageshack.us/img6/589/beztytuuzym.png

Może inaczej, czy po odłączeniu od zasilania modemu zrestartowałeś kompa ?

Z tą MM to jest tragedia jakaś.

Nie restartowalem, ale robowalem na laptopie, to samo PC ma Win XP, a laptop Win7. Można na to coś poradzić?

Nie mam pomysłu, może napisze ktoś kto ma MM i przerabiał to.

Ok, dzięki, może ktoś będzie wiedział co robić.

Z tego co widz e na screenie to masz błąd w konfiguracji WAN - albo musisz ręcznie dodać wpisy Default Gateway i DNS Server albo ustawić w sekcji WAN adres przydzielany z DHCP. O ile wiem to do MM powinno być ustawione właśnie DHCP (chyba, że coś ostatnio zmienili). Teraz masz ustawione IP ale router nie wie jak ma wyjść na zewnątrz.

Fakt, nie zauważyłem że DNS-y nie są wpisane

Adres mam przydzielany DHCp bo jak modem mam podlaczony to tak jest napisane :slight_smile: Czyli co mma zrobic :? Skąd te dane wziąść?

Dodane 15.11.2010 (Pn) 23:18

Niezwuykle się zdziwiłem, zniechecony podłączyłem router do laptopa po uprzedniej konfiguracji na PC, i zadzaiłał mi net tam, następnie odłączyłem kabelek badal działał ;o szczyt marzeń osiągnąłem gdy ujrzałem neta również na PC :slight_smile: Dzięki za pomoc