Połączenie mojej Noki 1600 z PC


(Marek L5) #1

Kupiłem sobie kabelek do połączenia mojego modelu tel Nokia 1600 , oraz płytkę CD ze sterownikami , ale to wszystko po angielsku.

Może ktoś podpowie mi co można zrobić fajnego z telefonem po podłączeniu kabelka i w jaki sposób ?

Aha i najważniejsze , szukam jakiegoś fajnego programiku w języku polskim do zarządzania komórką , czekam na Wasze komentarze i pomoc.

Mój obecny program który miałem na płytce CD wraz z kabelkiem to Mobile Media Browser.


(Ronaldinjo) #2

Zajrzyj tutaj > http://www.programs.pl/podkategoria,Zar ... a,1,1.html


(Marek L5) #3

Dzięki serdeczne za link , mam już program , ale co dalej skad brać dzwonki i jak je ściągać ? Czyżby z wymainy plików P2P ? Np. Emule ?


(Ronaldinjo) #4

http://www.mms.serfer.pl/http://www.mms.serfer.pl/

http://www.gratisowo.com.pl

http://www.gratisowo.gsm.pl/darmowe_dzw ... ifoniczne_[a].php

http://www.google.pl :stuck_out_tongue:


(Annabor) #5

Musicie zakupic kabel "USB Data cable for 6030", instalujecie sterowniki umieszczone na plycie zakupionego kabelka,programem Nokia PC Suite nie mozna ustanowic polaczenia.

PONIZEJ ZAMIESZCZAM INFORMACJE W SPRAWIE PODŁĄCZENIA NOKI 1600 DO KOMPA

Kupiłam kabel mini usb , w pudełku zamieszczoną miałam płyte wraz z sterownikami. Wgrywasz sterowniki ...

Następnym krokiem jest ściągnięcie programu np. MobiFX (jedyny program dzieki ktoremu mozemy zmienic tapety w naszej komorce - 1600) zamieszczony jest na stronie : http://www.logomanager.co.uk/php/products.php?id=55

a do dzwonków : http://www.logomanager.co.uk/php/products.php?id=51(starsze wersje programu MobiMB sa najlepsze ... )

Na razie oprzemy sie na programie MobiFx. Wczesniej po wgraniu sterowników - restartowalismy system wiec nastepnym krokiem wgrywamy program ... po wlaczeniu aplikacji klikamy na tools\options**** add connections \cable connection(Serial or USB)\Nokia\FBUS\CA-45 cable **pozniej na port settings -- zaznaczamy port na którym jest podłączony nasz telefon.W zakladce General** sprawdzamy przepustowosc danych (czy cos tam :stuck_out_tongue: ), sprawdzacie, czy dobrze "wybraliscie" jesli nie ma tam samych zer, oznacza ze przesyłanie danych-sygnałów miedzy komputerem a komorka odbywa sie... Klikamy ok.Wtedy w opcjach powinien pojawic sie taki malutki rysunek naszej komorki,ale to nie jest tutaj wazne. W programie w Głownym menu na ekranie widac opcje MObile Phone Connection , tam po pozytywnym podlaczeniu i wgraniu naszych sterowników powinna pojawic sie informacja o naszym telefonie ... Te same opcje mozecie sprawdzic w programie MobiMB , tez w opcjach tools\options.

ZYCZE POWODZENIA :slight_smile:

Czasami moga wystepowac problemy z brakiem wykrywania tefonu, ja tak przynajmniej mialam, wgrywam sterowniki do skutku,az bedzie widoczny telefon :).Czasami ,gdy miesiac nie zmieniam dzwonkow w telefonie nie uzywajac programu, pozniej po podlaczeniu telefonu komputer nie wykrywa go, wtedy wgrywam sterowniki i restartuje sytem do skutku - nie wiem czemu "gryza" sie sterowniki aparatu cyfrowego ... ale mysle,ze Wy nie bedziecie miekli takich problemów.

Pozdrawiam.

Złączono Posta : 27.06.2007 (Sro) 18:56

Jesli macie jakies pytania, piszczie ... :czytaj: w programie z tapetami w opcjach mobile phone connection wybór operatora nie jest w niczym potrzebny ... jak i country ... program powinien wszystko sam odczytac. Równiez w pasku zadań pokazuje sie opcja z programu ,czy nasz telefon jest podłączony do komputera i czy go wykrywa Not connected - nie podłączony , connected - podłączony


(Bartoszb24) #6

Mam pytanie: te programik do którego podałaś linki jest płatny?

Pozdrawiam