Połączenie monitora z kartą graficzną DL DVI-D czy HDMI

Witam,

 

czytałem trochę o połączeniu monitor - karta. I widzę, że wszędzie opinie są podzielone, jedni stoją za HDMI inni za DVI, bo obsługuje 1080p.

Karta obsługuje Dual-link DVI-D i tak chciałem też połączyć monitor - karta.  Albo HDMI.

Jednak jeśli ktoś posiada i takie i takie rozwiązanie to chciałem zapytać jak jest z jakością obrazu i przekłamaniami?

Jakość obrazu jest ta sama. Oba to standardy cyfrowe. Nie czaruj się, że uzyskasz lepszą jakość obrazu na jednym z nich.

 

HDMI przesyła dodatkowo dźwięk. DVI potrzebuje do tego przejściówki DVI/D-HDMI.

Osobiście jestem za DVI.

W przypadku mojego monitora lepszy obraz jest z DVI niż HDMI (np. pod kątem przejść tonalnych).

W jaki sposób to oceniasz? Efekt placebo, nic więcej.

 

Jeżeli kable są sprawne, to różnicy być nie może. Oba standardy przesyłają te same bity danych.

YCbCr, RGB… różnie to urządzenia interpretują… dlatego może być różnica w jakości obrazu… może niekoniecznie dla ciebie ale niektórym to bardzo przeszkadza…

 

Pozdrawiam,

 

mr-owl

Jeżeli urządzenia interpretują inaczej, to nie działają prawidłowo, lub jest to wina/zasługa ustawień kolorów karty graficznej. Ewentualnie jakiś profil w monitorze, typu: “kontrast dynamiczny”, który jest połączony z gniazdem.

 

Nie ma różnicy w przesyłaniu sygnału cyfrowego. To są te same zera i jedynki.