Połączenie PC => TV częściowo sprawne

Mój pierwszy post więc witam.

Dzisiaj zakupiłem przejściówkę DVI => hdmi, przeniosłem komputer pod telewizor, podłączyłem wszystko i klikam ‘on’.

Obraz na telewizorze zmienił kolor z niebieskiego na czarny, po chwili pojawiło się ładowanie windowsa i w momencie gdy wyświetlają się profile, TV znów niebieski kolor. Przyniosłem monitor, podłączyłem pod VGA i odpalam jeszcze raz.

Na monitorze: intel, cyferki itp, a na TV czarny ekran. Potem ładowanie windy na obu było, a gdy włączyły się profile to tylko na monitorze.

Zaobserwowałem takie coś, że przed tymi profilami jakby karta odcinała gniazda na sekundę i potem dawała sygnał tylko na VGA, ponieważ monitor wyświetla czarny ekran z napisem “entering sleep mode”, sekunda i są profile.

Próbowałem: właściwości ekranu > ustawienia i tam chciałem włączyć 2 monitor, bo był na szaro. Ale jak go włączę to po kliknięciu zastosuj dalej jest na szaro. W tym czasie TV cały czas na niebiesko i żadnej zmiany. Włączyłem program od grafiki i tam w ustawieniach też się nie dało podłączyć “monitora nr. 2”.

Wszystkie połączenia są sprawne, bo na początku się wyświetla ładowanie ale później wszystko gaśnie, więc coś w ustawieniach musi być nie tak. Dodam jeszcze, że gdy komputer załadował się do końca i TV był niebieski, to gdy wyjąłem kabel hdmi z TV to PC się zresetował.

karta graficzna to RADEON X600/X550 Series z gniazdami DVI, VGA i S-Video IN.

Musisz włączyć klonowanie ekranu, albo ustawić tv jako drugi ekran. Też się z tym borykam tyle że przez s-video, i obraz mam albo na tv albo na monitorze, spróbuj też zastąpić ekran w CCC.

Czy mógłbyś opisać bardziej szczegółowo jak włączyć to klonowanie i co rozumiesz poprzez

Ok, już się domyśliłem, że CCC to catalyst control center. W wersji którą mam nie widzę takiej opcji. Zaktualizuje i wtedy sprawdzę.

Dodane 11.09.2012 (Wt) 19:06

Znalazłem opis od karty radeon x600 i tam pisze, że TV można podłączyć TYLKO pod gniazdo S Video.

Pytania:

  1. Czym różni się S Video 4 pin od 7 pin(mam drugie).

  2. Jak się ma obraz z w\w gniazda do vga i do dvi.

  3. Kabel S Video jaką powinien mieć wtyczke po drugiej stronie.

  4. Ile tak ostentacyjnie może kosztować taki kabel w sklepie.

PS. aktualizacja CCC nic nie dała i nadal na telewizorze wyświetla się tylko ładowanie(przy podłączeniu dvi > hdmi)