Połączenie PC z internetem

Cześć, PC połączony z internetem jest kablem, jako wyświetlacz obrazu służy mi tegoroczny tv od philipsa
która ma w sobie wifi 2,4 i wps działa OK ale oglądam materiały z netflixa w 4k dolby vision/atmos i nie zawsze ładuje się to gładko, jest możliwość podłączenia się pod internet z PC? Ma on (KOMP) tylko jedno gniazdo ethernet ale czy naprzykład przez USB?

Raczej nie. Ale po co ty tak kombinujesz? Jeśli filmy się tną, to oglądaj je w niższej jakości - tyle.

Kombinuję czy nie to moja sprawa, chce oglądać bez sporadycznych przycinek w jakości 4k dlatego pytam, już nie raz otrzymałem tutaj pomoc przy kombinowaniu a za odpowiedz zmniejsz jakość podziękuję, tak czy siak jak tu nie otrzymam odpowiedzi to będę drążył temat aż natrafię na satysfakcjonujące rozwiązanie, pozdrawiam

Witaj.
Jaką masz konfigurację internetu?
Jaki usługodawca, jakie urządzenia?
PC jest podłączony do internetu kablem. Z jakiego urządzenia?
Jeśli to router, to możesz przecież podłączyć TV kablem do routera bezpośrednio, zamiast przez WiFi.

2 polubienia
2 polubienia

Jest taka możliwość, tylko musisz sobie routing skonfigurować na PC i mieć dwie karty sieciowe (usb, pci, wszystko jedno).

1 polubienie

Ja mam lepszy pomysł. Kupić najtańszy switch gigabitowy z 4-5 portami, albo moze sa tez dwoma portami, nie orientuję się aż tak i wtedy kabel z komputera wsadzamy w switch LAN1, a TV i PC w dwa pozostałe i bez przesadnych kombinacji i zapychania slotów i USB w komputerze.

Całkiem ładnie wygląda jak na TP-Linka i nie oszpeci pokoju :slight_smile:

3 polubienia

Do tego musisz mieć stabilne 25-30 Mbs. Przy wielu starych/tanich routerach taki jest limit (technologia, oddalenie odbiornika od źródła sygnału i słabszy zasięg etc).

2 polubienia

Coś więcej podasz? Jaki jest pakiet od internetu, router, odległość TV od routera lub AP.

1 polubienie

Proszę się nie śmiać, jest to internet od UPC 300mb i po kablu w PC mam te 290mb zaś na wifi robi się kicha ze względu na grubą ścianę i program do pomiaru jakości pokazuje że źródło jest jakieś 30m dalej gdzie fizycznie jest z 5m, Internet do PC podłączony jest bezpośrednio z modemo-routera kij wie HORIZONa, kabel pociągnięty był w ścianie w momencie budowania chałupy i tak nie widzi mi się zbytnio psucie lub ciągnąć kolejny po ziemi he he, PC + TV jest w zupełnie innym miejscu niż modem.

Po kablu 300, po wifi 10 pobieranie, 10 wysyłanie

Też o tym myślałem ale nie planuje robić “bałaganu” i tak kombinuje. :slight_smile:

No to chyba widzisz, że problem z wifi?

Do przesyłania sygnału na TV stosuje sie pasmo 5GHz a nie 2,4GHz. Dlaczego tak sie robi to sobie wyguglaj. Sprawdz czy ruter ma takie pasmo przenoszenie, może ma. Obecne maja z reguły dwa. 2,4 i 5. Niestety twoje TV ma tylko 2,4 więc musiałbyś kupić zewnętrzną kartę i podpiąć do TV przez usb ( chyba go ma) a potem w ustawieniach TV wybrać z której korzysta.
Jesli ruter tego nie ma to trzeba kupić. Można ewentualnie próbować skorzystać ze wzmacniacza sygnału WiFi (wyguglaj co to) szczególnie gdy nadajnik i odbiornik dzielą przeszkody. . I ja bym tak zrobił. Ceny zabójcze nie są

1 polubienie

Internet do PC podłączony jest bezpośrednio z modemo-routera kij wie HORIZONa, kabel pociągnięty był w ścianie w momencie budowania chałupy i tak nie widzi mi się zbytnio psucie lub ciągnąć kolejny po ziemi he he, PC + TV jest w zupełnie innym miejscu niż modem.

To nie prościej kupić gigabitowy switch, podłączyć do niego ten kabel który wychodzi ze ściany, a dwa następne doprowadzić do pc i tv?

2 polubienia

Dzięki panowie za podpowiedzi, pozdrawiam Noworocznie!