Połączenie Pc z laptopem - problem

cześć . mam otóż taki mały problem probowałem połączyć komputer lokalny z laptopem ale mam taki nastepujacy kłopot z komputera lokalnego normalnie wchodze do laptopa a z laptopa na komputer już nie pisze ze nie mam uprawnieni bla bla bla , i mam się skontaktować z administratorem .

Próbowałem :

pingać maszyny czy sie widzą wynik laptop nie łączył się z komputerem

wyłączać zapore ( standardowa systemu windows xp )

przydzielać adresy IP recznie

dodawać serwery WINS na obydwu maszynach

zmian w rejestrze

nie stety nic nie pomogło

na pc mam system windowsa 7 home premium a na lapku xp sp3

macie może jakieś podpowiedzi jak uporać sie z tym bo nie przechodzi mi nic do głowy , wewntualnie jakis temat odnoszacy sie do tego problemu bo przeczytalem pare ale nic nie pomagało ;/ .

W jaki sposób próbowałeś się połączyć. Bezpośrednio skrętką, bezpośrednio bezprzewodowo (ad hoc), bezpośrednio w inny sposób (np. kabel USB), przez switch/router, przez access point?

ymm komputer mam podpiety do modemu , a laptop do drugiego modemu i łapie bezprzewodowo internet czyli bezprzewodowo jak dobrze myśle chyba że źle

Rozumiem że chodzi o modemy GSM operatorów tel. komórkowej.

Tak to działać nie będzie.

Musiałbyś albo mieć w komputerze stacjonarnym kartę bezprzewodową Wi-Fi (ew. bluetooth), albo połączyć komputery kablem. Ewentualnie założyć sieć przez Intenret np. za pomocą programu Hamachi, ale pliki będą przesyłać się wolno i będzie ci lecieć transfer.

aa , już problem mam z głowy wkońcu zrobiłem meczyłem sie ale jest :smiley: musiałem poustawiać uprawnienia dla lapka :smiley: i śmiga

natomiast mam inne pytanie … czemu jak mam udostepniony folder z komputera " filmy" to na laptopie nie moge ich otworzyć ? jak otwieram na kompie filmy udost z laptopa ogladam normalnie a na odwrót nie mogę? dlaczego ?