Połączenie PC z TV LCD

Chce podlaczyc moj LG42 LE5500 do komputera PC ,ażeby miec obraz na monitorze komputera i jednoczesnie na telewizorze.(oczywiście i obraz i dzwięk)

Proszę mi podpowiedziec jak to połączyć i jakim kablem żeby była jak najlepsza jakość.Dołączam schematy wejść na obu moich sprzętach.

8ed556b17f27a84dm.jpg

6e3759c5a80fdec2m.jpg

05af75aed37c67e9m.jpg

O ile dobrze widzę na zdjęciach, zarówno płyta główna jak i telewizor posiadają gniazdo HDMI. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie połaczenie obu urządzeń kablem HDMI.

telewizor przez hdmi a monitor przez dvi lub dsub i w opcjach sterownika CCC bedziesz miał odpowiednia opcje klonowana obrazu ( nie wiem ale być moze wymaga win7)

A w sterownikach na kompie tez trzeba coś poustawiać ? Mam Win XP

P.S.

chciałbym mieć pewność 100% jak to połączyć bo to są koszty kabel musi mieć co najmniej 10m.

Tak jak pisałem wyżej , moim zdaniem najlepiej byłoby połączyć komputer z telewizorem kablem HDMI jeśli tylko złącze HDMI nie jest zajęte (nie wiem jak masz podłączony monitor).

Nie posiadam XP więc nie powiem ci dokładnie jak skonfigurować go aby obraz był wyświetlany i na monitorze i na telewizorze.

Przenioslem tv blizej kompa podlaczylem kablem HDMI ,obraz jest a nie ma głosu

W panelu sterowania dźwięku musisz włączyć przekierowanie na HDMI.