Połączenie pliku style.css z *.html

Witam!

Pisze stronę www. Skorzystałem z szablonu znalezionego w internecie (licencja freeware z możliwością przerabiania kodu) i już przerobiłem stronę główna (index.html). Strona główna już wygląda tak jak chce. Jednak gdy tworzę podstronę kontakt.html (cały kod z index kopiuje i wklejam do nowego pliku i zmieniam treść). Strona kontakt.html wychodzi bez layout’a. Dodam że plik kontakt.html jest w tym samym miejscu co index i style.css. Jak połączyć pliki kontakt.html z style.css???

Mam nadzieję że wyraziłem się w miarę jasno

A czy w kontakt.html jest w nagłówku

?

Za doklejanie styli css jest odpowiedzialny taki kod:

Spróbuj skopiować plik index.html do innego katalogu, zmienić nazwe na kontakt.html, wkleić z powrotem do katalogu z index.html i wtedy powinno działać. Potem zmieniasz elementy które potrzeba.

mam to miedzy

Dodane 22.08.2009 (So) 15:03

Pomogło

Teraz problem że na stronie nie mam polskich znaków diakrytycznych. Nie wiem czemu ponieważ mam zrobione kodowanie PL. W index.html są polskie znaki ale w kontakcie nie mam

Żebyś miał polskie znaki na stronie musisz mieć ustawione kodowanie, miedze

…<./head> wklej to:

powinno pomóc

I jak zapisujesz plik w edytorze to zwróć uwagę w jakim kodowaniu zapisujesz. Z mojej strony:

I UTF-8 w edytorze ustawione.

Pozdrawiam

mam to w kodzie… Brakuje tylko litery ś

Edytorem moim jest notatnik

Jak zapisujesz w notatniku, to kodowanie ustawione na utf-8? I dlaczego Notatnik? Polecam szybką przesiadkę na jakiś edytor typu Notepad++ chciażby. Kolorowanie składni itp… to naprawdę przydatne rzeczy.

kopletnie sie posypało.

Brakuje tylko litery ś. Teoretycznie jest wszystko ok, ale nie ma tej litery

To może pokaż kod strony. Zobaczymy, spróbuję u siebie zapisać.

cały kod jak i stronka jest dostępna na http://www.kbrtn.pl

Ewentualny błąd w kodzie jest możliwy wg. mnie tu:

stronę masz zapisaną w ANSI (Windows-1250)

podmień iso-8859-2 na Windows-1250 lub

zapisz stronę w notatniku (Zapisz jako)-> kodowanie ustaw na UTF-8

zmień charset=iso-8859-2 na charset=UTF-8 i wszystko będzie ok. Przetestowane.

Zrób tak otwórz index.html w programie kED2.Jeśli kodowanie masz ustawione na iso-8859-2 popoprawiaj wszystkie znaki w których wychodzą krzaczki jeśli krzaczek jest po otwarciu w kED2 jeśli nie nic nie zmieniaj.Wejdź w Plik a potem Zmień stronę kodową… i ustaw kodowanie źródłowe na iso-8859-2 a kodowanie docelowe też na iso-8859-2 i odznacz Zmień definicję strony kodowej i kliknij zmień zapisz dokument.Z kolejnymi podstronami postępuj podobnie.Mam nadzieję że pomogłem. :smiley:

dziękuje za pomoc… Wcześniej jakoś mi umknęło te kodowanie utf