Połączenie po reinstalce Windowsa


(Bloodwayne) #1

Mam mały problem.Mianowicie reinstalowałem ostatnio Windowsa i teraz nijak mogę przywrócić poprzednie połączenie.Nie wyświetla mi się w połączeniach sieciowych ikonka ethernetu.Chcę dodać,że mam komputer pospięty do kabla telefonicznego,numer mam zablokowany i ciągnę netię.Mam także ruter który z kompa rozprowadza mi internet po domu.Mije zapytanie, jak mogę połączyć się z internetem?


(Szotek5) #2

Sterowniki do Chipsetu i LAN zainstalowane? Jeśli nie podaj model płyty głównej (Możesz sprawdzić poprzez programy takie jak AIDA64, Speccy)


(Bloodwayne) #3

Na początku zaraz po reinstalce miałem ikonke ethernetu i mogłem się połączyć normalnie, potem gdy instalowałem sterowniki do karty graficznej i musiałem zrestartować kompa nie miałem już żadnej ikonki i internetu.Procek: Semptron 3000 na płytce mam jakiś program : Wireless LAN ale on jest do sieci bezprzewodowej. O dziwo na laptopie jest normalnie internet


(Kpc21) #4

Zainstaluj sterowniki płyty głównej i karty sieciowej. Oprogramowanie "Wireless LAN" nie jest konieczne do działania sieci, natomiast sterowniki już tak.

Z kompa? Aby internet na innych komputerach działał, jeden z nich musi być włączony?


(Bloodwayne) #5

To wina sterowników, nie miałem zainstalowanych chociaż cały czas pisało,że programy gotowe do działania

Z tym ruterem to nie musi być włączony komputer, po prostu rozprowadza net z niego


(Kpc21) #6

W takim razie router nie rozprowadza łącza z komputera. Router łączy wszystkie podłączone komputery, na równych prawach, z Internetem.