Połączenie przez kabel ethernet

Witam . Posiadam komputer stacjonarny z dostępem do internetu -połączenie przez kabel ethernt i wszystko śmiga. Ten sam kabel chce podłączyc do lapka Packard BEll’a EasyNote Lj61, ale nie mogę nawiązać połączenia. Sterowniki Kart sieciowych jakie posiada laptop to :

Atheros AR5B91 wireless network adapter oraz Broadcom NetLink Gigabit Ethernet, i jak wnioskuję są to stery od połączenia bezprzewodowego. Czytałem na Necie opisy jak sie konfiguruje takie połączenie-przez kabel- i nic . Co robić dalej? Czy brakuje mi jeszcze jakiś sterów od sieciówki??

Witam.

A ten internet jest skąd, tzn. od jakiego dostawcy. Po drugie jaki system. Po trzecie siłą rzeczy adres sprzętowy karty sieciowej komputera stacjonarnego jest inny niż tenże karty laptopa. Żeby uruchomić internet na lapku dostawca musiałby mieć MAC adress karty lapka (zapewne można go programowo zmienić). Inne ustawienia (bramka, DNS, IP - pozostają takie same). Próbuj.

Jest to necik z telewizji kablowej Inea , system Windows Vista HP, jak i gdzie znaleść ten adres o którym piszesz w lapku i jak go zmienić.Czy musi do tego przyjść instalator z kablówki czy można to zrobić samemu.I ostatnia kwestia co ze sterownikami jesli tamte są od karty sieciowej bezprzewodowej

Być może wystarczyłoby przepisanie adresu IP, maski podsieci, bramki domyślnej i DNS do ustawień protokołu TCP/IP karty sieciowej w laptopie z karty w stacjonarnym. Bo jeśliby zmienić adres MAC u dostawcy, to wtedy na stacjonarnym nie będzie działać. Chyba, że jest możliwość wprowadzenia dwóch adresów fizycznych.

Witam.

Nie wiem czy to działa w Viście, wpisz w konsoli polecenie “ipconfig/all” - uzyskasz adres MAC.

Zmień programowo adres mac karty na lapku, zajrzyj tutaj:

http://www.vista.pl/porady/345_zmiana_a … iowej.html

Pozostałe ustawienia (też pisze o tym bart25 pozostają te same).

A co ze sterownikami??? Potrzeba jakiś doinstalować?

Jeśli to lapek, to zasadniczo ma już wszystko co trzeba od producenta, kwestia jest tylko sprawdzenia czy karta sieciowa ethernet działa. Tutaj już niestety nie pomogę jak włączyć/wyłączyć karte wi-fi albo kablową - zapewne w biosie - (nie posiadam lapka)

chyba działa bo licznik odlicz czas w połączeniu i po podpięciu kabla miga taka malusieńka diodka

Kup router i rozdziel internet, ale nie wiem, czy to będzie legalne, skoro płacisz tylko za net do 1 kompa. Jam miałem już takie historie z Multimedią, raz mi powiedzieli że to legalne, a drugi raz że jestem złodziejem :confused:

Zmiana MAC’a nie pomogła ale chyba cos nie tak z połączeniem bo monitorki na dole na pasku nie migają i nie pali sie na modemie dioda LINK

Dodane 01.06.2010 (Wt) 14:05

ok wszystko działa, amniana MAC była niezbedna, dzieki bardzo i zamykam