Połączenie przez Wi-Fi tylko lokalnie

Witam,

Wiem, że jest wiele postów na ten temat ale żaden nie pomógł mi dlatego zdecydowałem sie opisać mój problem. Mój sprzet to laptop Toshiba satellite L500 kupiony około rok temu. Od maja zmieniłem neostrade na internet z ery (trochę tańszy) 2 Mb/s i router też od ery a dokładnie Webr@cer 8012. Na początku wszystko grało bez problemu. Połączenie na wi-fi działało jak burza. Jednak od dłuższego czasu internet przez wi-fi (era) przestał działać. Otwierając zarządzanie sieciami komputer byl połączony z routerem ale nie z internetem. (tylko lokalnie) Po podłączeniu kabla internet nadal działa. W tym samym czasie mam dostępną sieć inną wi-fi z którą mogłem sie połączyć i wszystko działało. Postanowiłem się za to wziąć(a że słabo się znam) wi-fi przestało działać całkowicie. Nie łączy się z żadną siecią. Zależy mi na rozwiązaniu problemu mogę pozgrywać scryny. tylko niech ktoś pomoże! !!

:wink:

Na początek przydałoby się zresetować router i skonfigurować od zera. Sprawdź też właściwości karty sieciowej - czy pobieranie adresu IP jest automatyczne itd. Musisz mieć też włączone DHCP w routerze - to podstawa.