Połączenie Router + dysk sieciowy LAN/WLAN

Witam

Posiadam router TP-Link TL-WR340G oraz obudowę sieciową OvisLink AirLive WMU-6500FS(wraz z dyskiem 1TB 100% sprawny) łączę się z internetem normalnie przez router

Chcę dodać 6500fs jako urządzenie sieciowe tak aby z poziomu komputera można było kontrolować 6500fs oraz dostać się do dysku - tak właśnie jest gdy podepnę obudowę do sieciówki w komputerze przez ethernet ale wtedy nie mam internetu

Problem polega na tym że nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić zapewne można przez lan/wlan?

Proszę o pomoc

Hej,

Jeśli dysk jest wyposażony w interfejs sieciowy, po prostu podłączasz go bezpośrednio do routera. Następnie na komputerze włączasz Mój Komputer i z menu wybierasz opcję mapowania dysku sieciowego (w Windows XP znajduje się w menu Narzędzia -> Mapuj dysk sieciowy) - by zidentyfikować go możesz klikną przycisk Przeglądaj. Wybierasz dysk i postępujesz dalej zgodnie z kreatorem. Możesz też uruchomić przeglądarkę i wpisać w niej adres sieciowy dysku - najpierw sprawdź swój adres lokalny i do ostatniej jego liczby dodaj 1. Czyli jeśli Twój komputer otrzymał IP lokalne 192.168.1.10 to w przeglądarkę wpisz 192.168.1.11 - powinien pojawić się kreator konfiguracji dostępu do dysku sieciowego.

Pozdrawiam,

Dimatheus