Połączenie routera przez karte z wejściem rj11 i jeszcze coś

Witam. Tak jak w temacie. Mam PC z dwiema kartami sieciowymi. Jedna ma wejście rj-11 a druga RP-SMA przez którą odbieram internet. I teraz chciałbym podłączyć sie do rutera przez wejście rj-11 i udostęppnić tym połączeniem internet. Mam już kabelek ale karta w pc’cie go nie wykrywa. Mógłby mi ktoś pomóc? Bo w tym momencie moge się połączyć z roterem tylko przez wifi z laptopa i przez niego konfigurować ustawienia a chciałbym robić to przez pcta. Jednym słowem chce połączyć się z routerem przez rj-11 i móc rozsyłać internet po domu.

… czy przypadkiem RJ-11 to nie jest złącze modemu (telefoniczne) ?

A czemu RJ-11? Możesz mi wyjaśnić. Czemu nie przez RJ-45 i który router podłącza się przez RJ-11?

tak rj11 to takie złącze telefoniczne ,a rj-11 dlatego że takie mam wejscie do karty sieciowej i nie chce kupować nowej myślę że jeśli przedstawie wam to na shemacie to więcej zrozumiecie z tego co chcę zrobić

http://img600.imageshack.us/img600/6591/shemat.jpg

diegowpl , jeśli już ma coś takiego działać to do łączenia komputera z routerem wykorzystuje się gniazda RJ-45 (szersze od RJ-11) i kabel sieciowy zakończony wtykami RJ-45.

Karta sieciowa ma zawsze gniazdo RJ-45, nigdy RJ-11.

Możliwe, że Ty masz w komputerze modem telefoniczny (a nie kartę sieciową) z gniazdem RJ-11 i łączysz go z routerem, który ma wbudowany modem DSL - w tym przypadku router też posiada gniazdo RJ-11 - zorak to wcześniej zasugerował.Tego typu podłączenie nie ma prawa działać! Ten twój schemat jest zbyteczny bo już to wiemy na podstawie wcześniejszego postu, ważne są szczegóły -jak jest opisane gniazdo w routerze do którego podłączyłeś ten kabel i jaki to jest dokładny model routera?

pod gniazdem pisze dokładnie “LINE” a router to TP-LINK TD-W8910G

Potwierdziło się to co napisałem wcześniej - LINE to jest gniazdo (wejście) do podłączenia linii telefonicznej. Tak się nie łączy, to nie ma prawa działać :wink:

Sygnał z komputera do routera wprowadzasz gniazdem opisanym WAN (RJ-45) pod warunkiem, że router posiada takie gniazdo. Podobno w niektórych routerach, które nie mają oddzielnego gniazda WAN, jedno z gniazd LAN ma możliwość zmiany funkcji i wtedy działa ono jako WAN.

Do komputera musisz dokupić kartę sieciową też z takim gniazdem.

Aha dziękuje.

Można zamknać